Економіка

Мінфін сподівається відновити велику приватизацію на початку 2019 року — міністерка

Інтерфакс-Україна
Економіка/Мінфін сподівається відновити велику приватизацію на початку 2019 року — міністерка
Зберегти
Вигляд
За словами міністерки фінансів України Оксани Маркарової, в уряді сподіваються розпочати приватизацію великих державних компаній, заплановану на 2018 рік, у першому кварталі 2019 року.

«Я більше скажу: Мінфін очікує, що у першому кварталі ми, нарешті, побачимо результати від приватизації», — повідомила Маркарова в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

За її словами, із запланованих на 2018 рік надходжень від приватизації у розмірі 21,3 мільярда гривень, Україна отримала лише 202,9 мільйона гривень. Це надходження від проведення так званої «малої» приватизації, що здійснювалась через систему «Prozorro.Продажі». Недоотримані кошти уряд мусив компенсувати коштом запозичень.

Також Маркарова повідомила, що вважає рішення про скасування конкурсу на приватизацію Центренерго правильним.

«Нам однаково потрібні і кошти до бюджету, і прозорість процесу: щоб приватизація проходила з максимальним доступом учасників, конкурентним чином», — підкреслила Маркарова.

11 грудня стало відомо, що конкурс на приватизацію Центренерго скасували.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Чому Центренерго продадуть у 2018 році

Нагадаємо, що 10 травня Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів «великої приватизації». Зокрема, до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.

Пов`язані новини