За даними Міністерства фінансів України за перший тиждень липня 2019 року залишок коштів на єдиному казначейському рахунку держави зріс на 5,5 мільярда гривень — до 18,5 мільярда гривень.

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Крім цього уряд збільшив розмір валютних накопичень. Якщо станом на початок липня їх було 81,1 мільярда гривень, (у еквіваленті), то вже 8 липня залишки у валюті зросли на 100 мільйонів гривень. Зокрема, таке зростання можна пояснити зміцненням курсу гривні.

«Ці накопичення, що помітно зросли завдяки успішному розміщенню євробондів на €1 млрд, повністю задовольняють потреби Мінфіну у ліквідності для виплат за державним боргом, номінованим в іноземній валюті», — повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Нагадаємо, що напередодні у Мінфіні оприлюднили законопроект про «кешбеки», яким пропонують виплачувати винагороду українцям, якщо вони знайдуть недобросовісних продавців.

Станом на 1 липня на казначейському рахунку держави було 13 мільярдів гривень.

Зазначимо, що на початку червня 2019 року на казначейському рахунку держави було 29,54 мільярда гривень, станом на 1 травня — 36,85 мільярда гривень. 1 квітня 2019 року на єдиному казначейському рахунку було 14,86 мільярда гривень, а 1 березня 8,19 мільярда гривень.

Єдиний казначейський рахунок — це основний рахунок держави, з якого вона здійснює розрахунки за своїми видатками в рамках передбаченого бюджетного плану. Залишок на цьому рахунку непостійний та залежить від періоду року та стану виконання дохідної частини бюджету.

Нагадаємо, що 1 лютого на рахунку держави було 11,92 мільярда гривень, 1 січня — 9,86 мільярда гривень, а 1 грудня 2018 року — 17,2 мільярда гривень.

Як зазначається, на початку серпня 2018 року залишок на Єдиному казначейському рахунку досяг історичного мінімуму від 2014 року. Так, станом на 1 серпня там було лиш близько 2 мільярдів гривень.

Поділитись: