Міністерство інфраструктури України провело зустріч з представниками Світового банку, під час якої обговорили реформу Укрзалізниці та підготовку до її виходу на міжнародні фондові ринки (IPO).

Відповідна зустріч відбулася 21 січня за участі міністра інфраструктури Владислава Криклія та голови інфраструктурних програм Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Ель-Хіфнаві Бахера, повідомляють у прес-службі Мінінфраструктури.

«Сторони обговорили питання залучення міжнародної технічної допомоги для реформи Укрзалізниці та формування в Україні конкурентного ринку залізничних послуг», — йдеться у повідомленні.

Також у Світовому банку зацікавилися підготовкою до IPO Укрзалізниці та запровадженням в Україні конкурентного ринку залізничних перевезень (приватної тяги).

29 жовтня під час інвестиційного форуму у Маріуполі Укрзалізниця, ЄБРР та уряд підписали меморандум щодо підготовки Укрзалізниці до первинного розміщення акцій на фондовій біржі. Меморандум передбачає лише підготовку до IPO, адже це тривалий процес, який вимагає змін у системі управління компанії, її структурі та внутрішніх процедурах.

Зазначимо, що вихід акцій Укрзалізниці на міжнародні біржі передбачений програмою дій уряду на наступні 5 років.

Поділитись: