Уряд планує реформувати державну Укрзалізницю, розділивши її на 3 компанії. Також планується первинне розміщення акцій УЗ на міжнародних фондових біржах.

Про це йдеться у програмі дій уряду до 2025 року, текст якої опубліковано на сайті парламенту.

Зокрема, в межах реформи Укрзалізниці, її розділять на 3 компанії: оператора інфраструктури (власне Укрзалізниця), а також вантажного та пасажирського перевізника.

«Сама компанія стане публічною (буде здійснено первинне публічне розміщення акцій українських залізничних компаній на міжнародних біржах)», — уточнюють у плані урядовці.

Також протягом 5 років в Україні планують відремонтувати 5 тисяч кілометрів залізниць, оновити 200 одиниць тягового рухомого складу, 800 пасажирських вагонів, а також 10 електропоїздів «Інтерсіті».

«Значна увага буде приділена комфорту громадян — будуть впроваджені системи управління якістю пасажирських перевезень та моніторинг їх виконання відповідно до стандартів Європейського Союзу», — йдеться у документі.

Там також повідомляють про плани передачі вокзалів у концесію (управління приватній компанії). Доступ до залізничних перевезень в Україні, після проведення реформи УЗ, буде рівний для усіх компаній, тобто в уряді не виключають появи приватних залізничних перевізників.

«Унаслідок цього зменшаться витрати часу для пасажирів та вантажовідправників на перевезення залізничним транспортом, що підвищить мобільність економіки», — додають урядовці.

2 вересня Володимир Зеленський доручив до кінця 2019 року розробити план реструктуризації Укрзалізниці.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр України Олексій Гончарук пропонував розділити Укрзалізницю на 3 компанії, 2 з яких приватизувати. У державній власності, відповідно до задуму прем'єра, має залишитися лише залізничне полотно.

Напередодні голова Укрзалізниці Євген Кравцов пропонував продати частину акцій Укрзалізниці приватним компаніям для залучення інвестицій.

Раніше виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера, позаштатний радник президента Володимира Зеленського Олег Устенко в ефірі «Радіо НВ» зазначив, що Укрзалізницю потрібно розділити і продати, залишивши в руках держави «стратегічні речі і не дуже цікаві для бізнесу».

«Монстри, які існують, повинні бути вбиті та розчленовані. Я маю на увазі НАК Нафтогаз, Укрзалізницю», — зазначив він.

У відповідь міністр інфраструктури України Володимир Омелян цю ідею розкритикував, зазначивши, що вона «може знищити логістику в Україні».

Голова Укрзалізниці Євген Кравцов повідомляв, що частину Укрзалізниці можуть продати іноземним інвесторам.

Поділитись: