Міністерка економіки: Нова процедура закупівлі для армії має запрацювати навесні
Нова процедура закупівлі для армії через окремий розділ у системі Prozorro має запрацювати вже навесні.
Про це розповіла віцепрем’єр-міністерка України — міністерка економіки України Юлія Свириденко.
За її словами, закрита процедура має забезпечити публічний контроль над цінами, за якими закуповуються продукти для армії, і водночас зберегти секретність інформації.
Свириденко додала, що Мінекономіки пропонує перейти від закупівлі «послуг харчування» до закупівлі «харчових продуктів з доставкою».
Також у відомстві пропонують визначити граничні межі за основними категоріями продуктів на підставі статистики. Крім того, укладати угоди з постачальником будуть на квартал, а не на рік, як зараз.
Окрім представників Мінекономіки, до робочої групи, яка розробляє оновлений підхід до системи закупівель харчів для армії, увійшли також представники Міноборони, Державної аудиторської служби України, Служби безпеки та Державного бюро розслідувань.
Що передувало?
Видання ZN.UA 21 січня опублікувало матеріал, у якому зазначило, що отримало від «джерела в ЗСУ» угоду Міністерства оборони на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській та Черкаській областях.
Журналісти заявляють, що в угоді на 13,16 мільярда гривень ціни на найбільш ходові харчі виявилися завищеними у 2-3 рази. Наприклад, Міноборони нібито законтрактувало яйця з ціною 17 грн за штуку, водночас роздрібна ціна в магазині Києва зараз становить приблизно 7 грн за штуку.
У Міноборони інформацію про закупівлі харчів за завищеними цінами назвали маніпулятивною. Міністр оборони України Олексій Резніков пояснив, що відомство не здійснює закупівель окремих продуктів, а купує комплексну послугу — забезпечення харчування. Тобто доставлення певного комплекту продуктів до військових частин, а в окремих випадках — і приготування їжі.
А 30 січня прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив розробити оновлену систему закупівель для української армії. Ця система має збалансувати дотримання секретності та публічний контроль за закупівлями для армії.
Наступного дня, 31 січня, Резніков заявив, що відомство поверне громадський контроль над частиною закупівель. Також інформацію про контракти публікуватимуть на сайті.
- Поділитися: