Міністерка охорони здоров'я України Зоряна Скалецька під час пресконференції в Києві, 4 вересня 2019 року
Фото:

Гонтар Володимир/УНІАН

Нова очільниця Міністерства охорони здоров'я Зоряна Скалецька розповіла, чим буде займатися МОЗ під її керівництвом.

Під час своєї першої пресконференції у МОЗ на новій посаді 4 вересня, вона зазначила, що першочергові завдання для міністерства — екстрена медична допомога та трансплантація. А також підготовка до епідемій, вакцинація дорослих, удосконалення первинної допомоги та робота над реформою вторинної допомоги.

  • Підготовка до епідемії. За словами Скалецької, необхідно розробити порядок реагування на інфекційні спалахи.
  • Вакцинація дорослих. У попередні роки була проведена робота щодо вакцинації дітей за календарем щеплень. Тепер потрібно працювати ще й над вакцинацією дорослих.
  • Медзаклади первинної ланки. Первинка має стати «доступною для усіх українців» і покриття медзакладами первинної ланки має зрости.
  • Робота над реформуванням вторинної ланки.

Скалецька наголосила, що міністерство планує покращити надання екстреної допомоги, працювати над зростанням тривалості життя та народжуваності.

«З міністром інфраструктури обговорюємо, в яких регіонах в першу чергу потрібно зробити дороги, які потрібні для забезпечення роботи екстреної допомоги», — сказала міністерка.

Також для міністерства є пріоритетним підготовка закону про трансплантацію, зазначила вона. Його планують подати до Верховної Ради до кінця року.

Зоряна Скалецька закінчила Університет ім. Марії Склодовської-Кюрі в Любліні, Польща. За фахом — юристка, докторка юридичних наук. Спеціалізується на медичному праві. Працювала доценткою і заступницею декана факультету правничих наук Києво-Могилянської академії. Головна експертка медичної групи Реанімаційного пакету реформ, експертка Центру підтримку реформ при Кабінеті Міністрів, голова комісії з питань реформування системи охорони здоров’я при МОЗ України.

До Скалецької МОЗ очолювала Уляна Супрун.

авторка: Христина Бельскіте
Поділитись: