Кабінет міністрів України ухвалив рішення, відповідно до якого пропонується стимулювати міністерства купувати електромобілі замість авто з двигуном внутрішнього згорання.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та захисту довкілля.

Наразі кожному міністерству на купівлю нових автомобілів надається бюджет у розмірі 1,2 мільйона гривень, однак, разом з тим, існує обмеження за кількістю таких автомобілів — 1 штука.

«Тому вирішено, що у випадку купівлі за кошти міністерства або відомства електрокару/гібриду, що споживає значно менше палива, за відповідним дозволом Мінфіну, це обмеження може не застосовуватись», — повідомляють у Міненергоеко.

В уряді сподіваються, що така норма стимулюватиме міністерства купувати більше електромобілів, а не авто з двигунами внутрішнього згорання. Надалі це призведе не лише до покращення екологічної ситуації, але й до зменшення видатків держави на обслуговування урядових автомобілів.

«Ці зміни також спрямовані на дотримання умов ратифікованої Верховною Радою України Паризької кліматичної угоди, яка укладена з метою міжнародної протидії глобальним змінам клімату», — додають в уряді.

За 9 місяців 2019 року Українці придбали 5,5 тисячі електромобілів.

Напередодні президент України Володимир Зеленський підписав закон, який запроваджує штрафи за паркування звичайних авто на місцях, призначених для електромобілів. Також законом передбачено, що на електромобілі будуть встановлювати зелені номерні знаки.

Нагадаємо, що в Україні електромобілі звільнили від ПДВ до 2022 року.

Поділитись: