Зранку 23 листопада Верховна Рада України ухвалила закон, що вносить зміни до Податкового кодексу, зокрема продовжує дію пільгового режиму ввезення електромобілів в Україну.

За відповідний закон №9260 проголосували 236 депутатів.

Зокрема, у законі пропонується продовжити норму, яка звільняє електромобілі від оподаткуванням податком на додану вартість (20%). Відповідний спрощений режим оподаткування мав закінчитися 31 грудня 2018 року.

Водночас, Рада не підтримала правку про звільнення електромобілів від оподаткування акцизним податком. Правку вносили до закону, але рішенням комітету парламенту її відхилили.

Відтак, розмір акцизного податку на електромобілі з 1 січня 2019 року буде розраховуватись за формулою, яка прописана у законі про розмитнення «євроблях».

Так, ставка акцизу, буде залежати від місткості акумулятора — 1 євро за 1 кіловат.

Таким чином, розмитнення найпопулярнішої марки електромобіля в Україні — Nissan Leaf — доведеться заплатити близько 35-40 євро. Розмитнення Tesla може обійтися власникам у 100 євро.

Також законом передбачено збільшення акцизу на тютюн, а також зростання рентної плати за користування надрами та екологічного податку.

Зазначимо, що закон входив до так званого бюджетного пакету, тобто його врахували при складанні бюджету на 2019 рік. Відповідний закон Рада ухвалила одразу після змін до податкового кодексу.

Міністерство інфраструктури України розробило та внесло до парламенту законопроекти, якими пропонує звільнити електромобілі, що продаються в Україні, від оподаткуванням податком на додану вартість та акцизним податком.

Поділитись: