За три квартали 2019 року українці зареєстрували майже 5,5 тисячі електромобілів. Попит на них продовжує зростати.

Такі дані наводить асоціація автовиробників України «Укравтопром».

Зокрема, із зареєстрованих від початку року електромобілів 5081 машину купили для власних цілей, в той час як компанії придбали майже 400 електромобілів для комерційного використання. Більшість зареєстрованих електромобілів — 91% — склали ті машини, які раніше були у вжитку.

Попит на електромобілі серед українських компаній від початку року зріс у 2 рази, а серед фізичних осіб — на 42%.

«Найбільш ходовими на ринку електромобілів виявилися старі машини віком до 5 років. На їх частку припало більше 52% реєстрацій. Близько 39% склали авто віком 5 і більше років, а нові автомобілі не змогли дотягнути й до 9 відсотків», — повідомили в «Укравтопромі».

Найпопулярнішими марками електромобілів серед українців стали NISSAN Leaf, TESLA Model S та BMW i3.

Раніше стало відомо, що обсяги продажів електромобілів у світі за підсумками липня впали вперше за всю свою історію. Падіння склало рекордні 14%. Також повідомлялось, що обсяги продажів електромобілів впали у Китаї. Падіння склало 4,7%. Експерти пов’язували таку ситуацію на ринку торговельною війною зі США.

Напередодні президент України Володимир Зеленський підписав закон, який запроваджує штрафи за паркування звичайних авто на місцях, призначених для електромобілів. Також законом передбачено, що на електромобілі будуть встановлювати зелені номерні знаки.

Нагадаємо, що в Україні електромобілі звільнили від ПДВ до 2022 року.

Поділитись: