Міністр фінансів США Стівен Мнучін заявив, що шведській активістці Греті Тунберг слід пройти курс економіки й лише після цього закликати до відмови від викопного палива.

Про це він сказав на економічному форумі у Давосі, пише Reuters.

Так, коментуючи заклик активістки відмовитися від викопного палива, Мнучін запитав: «Чи є вона головним економістом?.. Після того, як вона піде і вивчить економіку в коледжі, вона може повернутися і виступити перед нами».

Крім того, відповідаючи за позицію адміністрації президента США Дональда Трампа щодо клімату, міністр уточнив, що позицію країни «неправильно зрозуміли».

«Існує реальна невірна інтерпретація політики США. Дозвольте мені бути чітко зрозумілим: президент Трамп постійно думає про чисте повітря, чисту воду і чисте довкілля», — сказав Мнучін.

Нагадаємо, під час свого виступу на форумі Грета закликала «негайно припинити всі інвестиції в розвідку і видобуток викопного палива, зупинити всі субсидії на викопне паливо і негайно повністю відмовитися від викопного палива.

«Ми не хочемо, щоб це було зроблено у 2050-му, 2030- му або навіть у 2021 році. Ми хочемо цього прямо зараз», — заявила Тунберг.

Раніше президент США Дональд Трамп засудив «кліматичних пророків», які говорять про апокаліпсис через проблеми екології. Водночас він заявив, що США приєднаються до глобальної акції «трильйон дерев».

Глава Білого дому виступив на панелі «Запобігання кліматичному апокаліпсису», яку відкривала екоактивістка Грета Тунберг. Вона звинуватила світових лідерів у тому, що вони майже нічого не роблять для боротьби зі змінами клімату.

Хоч Трамп і не згадував конкретно імені Тунберг, він закликав «кліматичних пророків» відмовитися від передбачень апокаліпсису й пообіцяв, що Америка захищатиме свою економіку.

Поділитись: