УКРАЇНА

Міністр культури повторно звернувся до Кличка щодо статусу Поштової площі в Києві

4 липня, 2018 14:38
УКРАЇНА/Міністр культури повторно звернувся до Кличка щодо статусу Поштової площі в Києві
Зберегти
Вигляд
Міністр культури України Євген Нищук повторно звернувся до міського голови Києва Віталія Кличка щодо надання знахідці на Поштовій площі статусу пам’ятки Національного значення.

Міністр культури України Євген Нищук повторно звернувся до міського голови Києва Віталія Кличка щодо надання знахідці на Поштовій площі статусу пам’ятки Національного значення. 

Відповідне звернення опублікував співкоординатор «Штабу оборони Києва» Сергій Мельниченко. 

Наразі територія археологічних розкопок має статус місцевого значення і таким чином не захищена від будівництва ТРЦ.

9 липня відбудеться виїзне засідання за участю міністра на Поштовій площі.

27 червня під Мінкультом вимагали надати знахідкам на Поштовій статусу національного значення. Нищук повідомив, що рік тому Мількульт подав листа до КМДА, в якому зазначається, що вони мають надати довідки про проведення робіт на Поштовій і надати звернення про знайдені артефакти, які можуть отримати статус пам'ятки Національного значення, але ніякої відповіді не було. 

Тепер на Поштовій, попри віднайдену частину вулиці часів Київської Русі, хочуть побудувати торговельно-розважальний комплекс. 21 червня Київрада проголосувала за проект рішення щодо Поштової площі у столиці, який не передбачає створення музею та припинення інвестиційного договору. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Площа розбрату: чому активісти не йдуть з Поштової?

Чотири громадські організації та археологи почали протест через рішення влади столиці щодо Поштової. А одна з активісток навіть оголосила голодування

20 червня учасники акції протесту демонтували ворота та зайняли будівельний майданчик на Поштовій площі, вимагаючи у Київської міської ради ухвалити рішення про створення музею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкопки на Поштовій: артефакти часів Київської Русі проти торговельного центру. 

Пов`язані новини