Київрада проголосувала за проект рішення щодо Поштової площі у столиці, який не передбачає створення музею та припинення  інвестиційного договору.

Київрада проголосувала за проект рішення щодо Поштової площі у столиці, який не передбачає створення музею та припинення  інвестиційного договору.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

За проголосували 68 депутатів, проти — 24, утримались — 0.

Одна з активісток, які виступають за створення музею, голова ГР «Почайна» Аннабелла Моріна оголосила голодування «до повернення площі місту».

«Не підтримала (Київрада, — ред.) правку Тетяни Меліхової про припинення інвестдоговору. Кілька разів не підтримав. О 6 годині на Поштовій на розкопках брифінг. Приходьте. Ми звідти не підемо», — зазначила Моріна.

«Я занадто багато говорила. Кожен день більше року. До ухвалення цього рішення, до повернення площі місту — оголошую голодування», — додала вона.

Після голосування міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував у своєму Twitter, що виступає за створення Музею на Поштовій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Музей чи торговий центр що не так з будівництвом на Поштовій площі столиці?

Перед голосуванням у Київраді сталися сутички: активісти, що виступають проти проекту рішення щодо збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі, без розриву договору з забудовником ТРЦ, прорвалися в кулуари Київради.

Активісти виступають за створення Музею на Поштовій площі. 21 червня мало вібдутися голосування щодо відповідного проекту рішення, але 19 червня стало відомо, що зареєстрували новий проект, у якому не згадується про припинення інвестиційного договору і не йдеться про створення музею. Це обурило активістів, які півроку влаштовували акції з вимогою підтримати попередній проект, який передбачає створення музею. Протестувальники встановили намети біля Київради та вимагають повернути договір.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкопки на Поштовій: артефакти часів Київської Русі проти торговельного центру. 

20 червня учасники акції протесту демонтували ворота та зайняли будівельний майданчик на Поштовій площі, вимагаючи у Київської міської ради ухвалити рішення про створення музею.

21 червня Київрада має розглянути новий проект рішення щодо врегулювання ситуації з археологічними знахідками на Поштовій. Цей проект не передбачає розірвання договору з компанією інвестором «Хенсфорд-Україна», яка планує будувати ТРЦ. Також новий проект не передбачає створення музею.   

Попередній проект, у якому йшлося про припинення інвестиційного договору з компанією «Хенсфорд-Україна» та створення музею, Київрада ухвалила 19 квітня у першому читанні.

Поділитись: