Біля Міністерства культури у Києві відбулася акція з вимагою надати археологічним знахідкам на Поштовій площі статусу національного значення.

Біля Міністерства культури у Києві відбулася акція з вимагою надати археологічним знахідкам на Поштовій площі статусу національного значення.

Про це повідомляє журналістка Громадського.

Наразі територія археологічних розкопок має статус місцевого значення і таким чином не захищена від продовження будівництва ТРЦ, пояснюють активісти. Надання ж статусу національного значення дасть змогу вберегти знахідки та унеможливить продовження будівельних робіт.

«По-перше пам'ятка заслуговує на національний статус, по-друге це територія історико-культурного значення, що забороняє будівництво. Зараз пам'ятка належить державі, але в компетенції місцевої влади, тому потрібен національний статус», — зазначила активістка Ольга Рудковська.

До активістів вийшов міністр культури Євген Ніщук та заявив, що міністерство направляло відповідний лист до КМДАщодо передачі їм відповідних документів для надання археологічним знахідкам статусу національного значення ще10 серпня 2017 року, проте мерія впродовж року гальмує це питання.

Міністр культури Євген Ніщук вийшов до активістів, які протестують під Мінкультом з вимогою захистити археологічні знахідки на Поштовій площі 27 червня 2018 Фото: Вікторія Рощина/Громадське

За словами міністра, у понеділок, 2 липня, буде подано повторне звернення до КМДА, а 9-го липня відбудеться зустріч з представниками міської влади.

У разі отримання від міськради відповідного звернення та документації, міністр ініціює винесення питання про надання національного статусу археологічним розкопкам на Поштовій площі.

Нагадаємо, у Києві активістка Аннабелла Моріна голодує з 21 червня через рішення Київради щодо Поштової площі.

21 червня Київрада проголосувала за проект рішення щодо Поштової площі у столиці, який не передбачає створення музею та припинення інвестиційного договору. 

Після цього Моріна оголосила про початок голодування.

«Я занадто багато говорила. Кожен день більше року. До ухвалення цього рішення, до повернення площі місту — оголошую голодування», — зазначала активістка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Музей чи торговий центр що не так з будівництвом на Поштовій площі столиці?

Перед голосуванням у Київраді сталися сутички: активісти, що виступають проти проекту рішення щодо збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі, без розриву договору з забудовником ТРЦ, прорвалися в кулуари Київради.

Активісти виступають за створення Музею на Поштовій площі. 21 червня мало вібдутися голосування щодо відповідного проекту рішення, але 19 червня стало відомо, що зареєстрували новий проект, у якому не згадується про припинення інвестиційного договору і не йдеться про створення музею. Це обурило активістів, які півроку влаштовували акції з вимогою підтримати попередній проект, який передбачає створення музею. Протестувальники встановили намети біля Київради та вимагають повернути договір.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкопки на Поштовій: артефакти часів Київської Русі проти торговельного центру. 

20 червня учасники акції протесту демонтували ворота та зайняли будівельний майданчик на Поштовій площі, вимагаючи у Київської міської ради ухвалити рішення про створення музею.

Попередній проект, у якому йшлося про припинення інвестиційного договору з компанією «Хенсфорд-Україна» та створення музею, Київрада ухвалила 19 квітня у першому читанні.

Поділитись: