На закритті Одеського міжнародного кінофестивалю міністр культури Євген Нищук закликав звільнити українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова.

На закритті Одеського міжнародного кінофестивалю міністр культури Євген Нищук закликав звільнити українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Цьогоріч на всіх локаціях фестивалю перед кінопоказом на екрані транслювали інформацію про кількість днів, протягом яких голодує Сенцов.

У кінозалах Одеського театру музкомедії та в Національній опері виділили окреме іменне місце для Олега Сенцова.

Ведуча Яніна Соколова на закритті фестивалю сказала, що Олега сподіваються побачити на заході наступного року.

Раніше повідомлялося, що на Одеському кінофестивалі підтримали українського режисера, політв'язня Олега Сенцова.

21 липня в Одесі завершився дев'ятий міжнародний кінофестиваль. У конкурсних програмах за Гран-прі ОМКФ «Золотий Дюк» та інші нагороди міжнародного конкурсу боролися 108 кращих картин, в тому числі 12 повнометражних фільмів з 19 країн.

Одеський міжнародний кінофестиваль — один з найбільших глядацьких кінофестивалів у Східній Європі, який щорічно проходить в Одесі. Окрім кінопоказів протягом тижня відбулися творчі зустрічі з відомими акторами й режисерами, пітчинги майбутніх фільмів.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Станом на 13 липня, Олег голодує 61 день. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Поділитись: