На дев'ятому Одеському міжнародному кінофестивалі кожен учасник, який виходив на сцену, починав свою промову зі слів про українського режисера, політв'язня Кремля Олега Сенцова

На дев'ятому Одеському міжнародному кінофестивалі кожен учасник, який виходив на сцену, починав свою промову зі слів про українського режисера, політв'язня Кремля Олега Сенцова.

Про це повідомив головний редактор видання 24/7 Олексій Тарасов в ефірі програми Громадського «Нині вже».

«Якщо говорити про Одеський кінофестиваль, то кожна людина, яка виходить на сцену Оперного театру в Одесі, починає свою промову з Олега Сенцова», — сказав Тарасов.

Він додав, що кінодіячі усього світу солідаризуються з Олегом Сенцовим з першого дня голодування.

13 липня під посольством Франції в Україні понад 100 людей вийшли на акцію, якою закликали президента Еммануеля Макрона звернутися до президента Росії з проханням звільнити політв’язня Олега Сенцова.

Увечері 13 липня в Києві на Майдані Незалежності близько 400 людей вийшли на акцію підтримки українського політв’язня Кремля Олега Сенцова та інших незаконно засуджених українців.

13 липня у мережі закликали нагадати Трампу перед зустріччю з Путіним про українських політв’язнів.

Нагадаємо, мати українського режисера, політв’язня Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Увесь світ за тебе» — у соцмережах привітали Сенцова з днем народження

Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. 

У Кремлі обіцяють розглянути звернення матері Сенцова про помилування.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні. 

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Станом на 13 липня, Олег голодує 61 день. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Зазначимо, що 13 липня у Олега Сенцова день народження. Йому виповнюється 42 роки. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

/Ольга Кириленко

Поділитись: