Міністр оборони Ізраїлю Нафталі Бенет повідомив, що працівники Інституту біологічних досліджень країни змогли розробити вакцину на основі антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2.

Наразі вакцина перебуває на стадії отримання патенту й запуску в масове виробництво, передає Australian Jewish News.

У заяві глави оборонного відомства Ізраїлю уточнюється, що вчені лабораторії показали йому «антитіло, яке атакує вірус у моноклональний спосіб, і може нейтралізувати його в тілах хворих (на COVID-19 — ред.)».

«Я пишаюся працівниками інституту через їхній прорив. Їхня винахідливість і єврейський розум призвели до цього визначного досягнення», — цитує видання Бенета.

Свою заяву глава ізраїльського Міноборони зробив після відвідування Інституту біологічних досліджень у понеділок, 4 травня. Це установа з обмеженим доступом, яка підпорядковується офісу прем’єр-міністра Ізраїлю.

Видання відзначає відсутність деталей у повідомленні офісу Нафталі Бенета. Зокрема, не зовсім зрозуміло, чи вже випробовувалася вакцина на людях.

У березні ізраїльське видання Haaretz уже повідомляло, що Інститут біологічних досліджень Ізраїлю начебто розробив вакцину від COVID-19, але тоді міністерство оборони країни спростувало ці твердження.

Нагадаємо, наприкінці квітня під егідою ВООЗ та Оксфордського університету розпочалися два найбільших у світі клінічних випробування ліків проти коронавірусної хвороби. Вони відбудуться приблизно в 170 лікарнях Великої Британії на близько 8 тисячах пацієнтів, де медики і вчені перевірять, чи зможуть зупинити відтворення коронавірусу в організмі п'ять уже наявних ліків.

Станом на зараз клінічно випробуваних ліків чи вакцини проти коронавірусної інфекції не існує. За оцінками ВООЗ, на їхнє виготовлення може піти до 18 місяців.

У світі з початку пандемії коронавірусу зафіксували 3 млн 648 тисяч 201 інфікованого, з них 252 207 пацієнтів померли, а 1 млн 200 тисяча 170 — одужали. Інфікованими на сьогодні залишаються 2 млн 193 тисячі 624 людини.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: