Очільники МЗС країн Європейського Союзу не змогли узгодити спільний пакет санкцій проти влади Білорусі. Тепер рішення про це мають ухвалити глави країн на засіданні Європейської ради.

Про це на пресконференції повідомив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Він наголосив, що Євросоюз не визнає результати виборів президента Білорусі, бо вони сфальсифіковані, і не визнає Олександра Лукашенка легітимним президентом країни.

Водночас ухвалити санкції щодо білоруської влади на засіданні глав МЗС країн співдружності не вдалося, бо Кіпр був проти, а необхідна підтримка всіх членів ЄС.

Кіпр же фактично вдався до шантажу і вимагає запровадити санкції проти Туреччини, бо Анкара веде розвідку покладів газу у спірних водах Середземного моря.

Санкції ЄС

Події в Білорусі вже призвели до введення санкцій проти білоруської влади. Зокрема, Литва, Латвія і Естонія запровадили санкції проти Лукашенка та ще 29 людей — їм заборонили в'їзд на територію країн. Окрім Лукашенка до списку потрапили міністри внутрішніх справ та юстиції, генпрокурор, представники президентської адміністрації, Центрвиборчкому та силовики.

Цих чиновників звинувачують в участі у «фальсифікації підсумків президентських виборів у Білорусі і в застосуванні насильства щодо мирних демонстрантів».

Нові санкції від ЄС мають значно розширити цей список. Його фігурантам заборонять в'їзд до Євросоюзу, а їхні активи на території ЄС заморозять. Спершу в переліку було 12 людей, проте зараз, за даними DW, там уже понад 30 прізвищ.

Україна підтримала рішення ЄС

Верховна Рада України погодилась із позицією Європейського Союзу щодо нелегітимності результатів виборів президента в Білорусі та підтримала введення санкцій проти винних у фальсифікаціях. Український парламент вважає, що вони не були ані вільними, ані чесними. Цю заяву підтримали 228 народних депутатів.

Перед тим Україна зупинила всі контакти з білоруською владою.

Авторка: Ірина Сітнікова
Поділитись: