Міністерство юстиції США розпочало розслідування проти очільника компанії Tesla Ілона Маска щодо його заяви про викуп всіх акцій компанії та перетворення її на приватне акціонерне товариство.

Міністерство юстиції США розпочало розслідування проти очільника компанії Tesla Ілона Маска щодо його заяви про викуп всіх акцій компанії та перетворення її на приватне акціонерне товариство.

Про це повідомляє Bloomberg.

Як зазначається у Мінюсті США відкрили справу про шахрайство через заяву Маска у Twitter, після якої акції Tesla різко підскочили у ціні.

«Минулого місяця, після заяви Ілона Маска, що він розглядає можливість викупити всі акції компанії та зробити Tesla приватною, компанія отримала запит про надання певних документів від Міністерству юстиції. Компанія у повній мірі співпрацювала з Мін’юстом», — йдеться у заяві Tesla, опублікованій після повідомлення у ЗМІ інформації про ймовірне розслідування.

Нагадаємо, що компанія Tesla наразі переживає затяжну кризу, пов'язану з дефіцитом обігових коштів, а також технічними проблемами у будівництві запланованого обсягу електромобілів.

Раніше Маск писав у Twitter про намір повністю викупити компанію та вивести її з біржі. Йшлося про можливість викупу акцій по 420 доларів за штуку. Засновник компанії також додав, що «фінансування забезпечено». 

Тоді він зазначив, що перешкодою для викупу акцій може стати отримання схвалення від акціонерів.

Після заяви Маска деякі інвестори подали на нього до суду, адже акції компанії стрімко подорожчали, а саме подорожчання було викликане не ринковими чинниками, а штучним шляхом.

25 серпня Маск відмовився від ідеї викупити Tesla.

2 серпня повідомлялося, що компанія  Tesla Motors за квартал втратила близько 718 мільйонів доларів, що стало найбільшим відтоком грошей з компанії за всю її історію.

Раніше аналітики Bloomberg повідомляли, що у компанії Ілона Маска Tesla можуть закінчитися гроші вже у 2018 році. Зокрема, через це Ілону маску довелось внести до компанії близько 10 мільйонів доларів власних грошей.

Крім цього, під час телефонного брифінгу компанії, Ілон Маск відмовився відповідати на питання аналітиків про фінансові показники Tesla, через що її акції впали одразу на 5%.

Акціонерам компанії рекомендували звільнити Маска з посади очільника ради директорів.

Раніше повідомлялось, що акції Tesla почали падати через невиправдання очікувань інвесторів щодо кількості вироблених автомобілів та через проблеми з автопілотом.

У лютому 2018 року компанія відзвітувала про рекордні збитки, які сягнули 675 млн доларів.

Також Tesla судиться з колишнім співробітником за крадіжку даних компанії.

Поділитись: