УКРАЇНА

Мін'юст: З останнього судового засідання екс-«торнадівці» принесли в камеру алкоголь та телефони

15 серпня, 2018 12:16
УКРАЇНА/Мін'юст: З останнього судового засідання екс-«торнадівці» принесли в камеру алкоголь та телефони
Зберегти
Вигляд
З останнього судового засідання екс-бійці розформованої спецроти «Торнадо» принесли в камеру алкоголь та телефони.

З останнього судового засідання екс-бійці розформованої спецроти «Торнадо» принесли в камеру алкоголь та телефони.

Про це Громадському повідомив речник заступника міністра юстиції Юрій Маслак.

«Останній раз (з судовго засідання — ред.) торнадівці принесли горілку, вино, пиво та мобільні телефони», — сказав Маслак.

Він зазначив, що існує декілька варіантів появи заборонених речей в камерах: перекидування на територію СІЗО, передавання у посилках та під час побачень, передавання на судових засіданнях.

Раніше в прокуратурі повідомили, що під час обшуку в камері екс-«торнадівців» у Лук’янівському СІЗО знайшли ножі, бити, пляшки з алкоголем і прапор зі свастикою.

Предмети, знайдені під час обшуку в камері екс-бійців розформованої роти «Торнадо» у Лук’янівському СІЗО. Фото: Генпрокуратура

10 липня Мін'юстр заявив, що щодо двох співробітників Лук’янівського СІЗО відкрили кримінальне провадження через їхню допомогу екс-бійцям розформованої спецроти «Торнадо».

Також у Мін'юсті повідомили, що звільнення — це мінімальне покарання для працівників Лук'янівського СІЗО, що допомагали екс-бійцям розформованої спецроти «Торнадо» отримати заборонені предмети.

Удень 9 серпня в Києві біля Лук’янівського СІЗО близько 30-40 людей блокували вивезення з ізолятора засуджених екс-бійців спецроти «Торнадо». Під пенітенціарною установою сталися сутички знайомих та родичів «торнадівців» з силовиками. Правоохоронці прибули до СІЗО для проведення обшуків в камері екс-«торнадівців», однак останні чинили їм опір, використавши вибухові пакети та холодну зброю. Один правоохоронець постраждав. Тоді у екс-бійців спецроти «Торнадо» вилучили заборонені предмети, у тому числі — холодну зброю та вибухові пакети.

Через інцидент в Лук'янівському СІЗО порушили справу за чотирма статтями.

Пізніше стало відомо, що двоє співробітників Лук’янівського СІЗО допомагали засудженим екс-бійцям розформованої спецроти «Торнадо». Їх відсторонили від обов'язків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа «Торнадо»: що треба знати про підсудних та батальйон

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Вирок суду у справі «Торнадо»: як це було (ФОТОРЕПОРТАЖ)

7 квітня 2017 суд оголосив вирок 12 колишнім бійцям розформованої спецроти «Торнадо».

Вісьмох екс-бійців спецроти «Торнадо», звинувачуваних у насильстві та катуванні, засудили до позбавлення волі від 5 до 11 років. Трьох звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном строком на 2 роки. До усіх застосовуватимуть дію закону Савченко.

12 квітня стало відомо, що засуджений екс-боєць роти «Торнадо» Ілля Холод проломив голову своєму сусідові. 14 квітня побитий ув'язнений помер.

 

 

Пов`язані новини