Мін’юст: Звільнення — мінімальне покарання для працівників СІЗО, що допомагали екс-«торнадівцям»

15 серпня, 2018 12:08
default/Мін’юст: Звільнення — мінімальне покарання для працівників СІЗО, що допомагали екс-«торнадівцям»
Зберегти
Вигляд
Звільнення — це мінімальне покарання для працівників Лук'янівського СІЗО, які допомагали екс-бійцям розформованої спецроти «Торнадо» отримати заборонені предмети.

Звільнення — це мінімальне покарання для працівників Лук'янівського СІЗО, що допомагали екс-бійцям розформованої спецроти «Торнадо» отримати заборонені предмети.

Про це Громадському повідомив речник заступника міністра юстиції Юрій Маслак.

«Звільнення — це мінімальне покарання», — сказав Маслак.

Він зазначив, що працівники понесуть кримінальну або адміністративну відповідальність. Міра відповідальності залежатиме від ступеню допомоги працівників.

«Усе залежить від ступененю участі: чи вони телефон принесли, чи суміш для виготовлення вибухового пакету», — сказав Маслак.

Раніше в прокуратурі повідомили, що під час обшуку в камері екс-«торнадівців» у Лук’янівському СІЗО знайшли ножі, бити, пляшки з алкоголем і прапор зі свастикою.

Після обшуків у Лук’яніському СІЗО провели службове розслідування щодо причетності працівників до появи заборонених речей в камерах екс-«торнадівців», результати якого передали до військової прокуратури.

10 серпня за результатами службового розслідування щодо двох співробітників Лук’янівського СІЗО відкрили кримінальне провадження через їхню допомогу екс-бійцям розформованої спецроти «Торнадо». 

Удень 9 серпня в Києві біля Лук’янівського СІЗО близько 30-40 людей блокували вивезення з ізолятора засуджених екс-бійців спецроти «Торнадо». Під пенітенціарною установою сталися сутички знайомих та родичів «торнадівців» з силовиками. Правоохоронці прибули до СІЗО для проведення обшуків в камері екс-«торнадівців», однак останні чинили їм опір, використавши вибухові пакети та холодну зброю. Один правоохоронець постраждав.

Через інцидент в Лук'янівському СІЗО порушили справу за чотирма статтями.

Пізніше стало відомо, що двоє співробітників Лук’янівського СІЗО допомагали засудженим екс-бійцям розформованої спецроти «Торнадо». Їх відсторонили від обов'язків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа «Торнадо»: що треба знати про підсудних та батальйон

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Вирок суду у справі «Торнадо»: як це було (ФОТОРЕПОРТАЖ)

7 квітня 2017 суд оголосив вирок 12 колишнім бійцям розформованої спецроти «Торнадо».

Вісьмох екс-бійців спецроти «Торнадо», звинувачуваних у насильстві та катуванні, засудили до позбавлення волі від 5 до 11 років. Трьох звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном строком на 2 роки. До усіх застосовуватимуть дію закону Савченко.

12 квітня стало відомо, що засуджений екс-боєць роти «Торнадо» Ілля Холод проломив голову своєму сусідові. 14 квітня побитий ув'язнений помер.