Міністерство культури, молоді і спорту опублікувало порівняльну таблицю законопроєкту про протидію дезінформації й запросило до її обговорення.

Про це повідомили в прес-службі відомства.

«Законопроєкт покликаний забезпечити реалізацію права громадян на доступ до достовірної збалансованої інформації через запровадження механізмів боротьби з дезінформацією в інформаційному просторі України», — заявили в Мінкульті.

Також документ направлений на підвищення рівня медіаграмотності населення в умовах гібридної агресії Росії, додали у відомстві.

Зокрема законопроєкт передбачає покарання за поширення недостовірної інформації — від адміністративних штрафів до 5-7 років позбавлення волі.

Також автори проєкту пропонують запровадити посаду Уповноваженого з питань інформації, який зокрема через суд може обмежувати доступ до інформації, якщо ті, хто її поширює, не вказали власні вихідні дані або ж не відповідають на запити інформаційного омбудсмана.

Мінкульт запрошує обговорити положення цього документу.

«Запрошуємо до участі представників ЗМІ, профільних інституцій та громадських організацій, медіаекспертів та медіаюристів. Початок — о 9:30 28 січня. Місце проведення буде повідомлено додатково», — уточнили у відомстві.

Зареєструватися у заході треба за формою

Раніше Мінкульт представив основні положення законопроєкту про протидію дезінформації.

Раніше повідомлялось, що у Мінкульті розглядають можливість запровадження посади омбудсмена з питань інформації для протидії дезінформації.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів до 31 грудня розробити законопроєкт про вимоги та стандарти новин.

Міністр культури Володимир Бородянський зазначив, що Кабмін не буде закріплювати стандарти новин, а визначить різні виді інформації, зокрема дезінформації та небезпечної інформації.

Поділитись: