Міноборони спростило списання дронів для військових. Тепер процес займатиме два тижні замість двох місяців

Міністерство оборони дозволило списувати втрачене в бою військове майно за спрощеною процедурою та в коротші терміни. Завдяки такому рішенню командири також оперативніше отримуватимуть інформацію про потребу у військовій техніці.

Про це повідомило Міністерство оборони та Міністерство цифрової трансформації.

В оборонному відомстві кажуть, що раніше на списання дрона витрачали від одного місяця до пів року. Для цього потрібно було зібрати до 40 документів. Ухвалені зміни скоротять цю процедуру до 2–3 тижнів.

Окрім того, рішення усунуло зайві демократичні процедури, зокрема не потрібно проводити окреме розслідування щодо кожної одиниці техніки.

«Тепер до командирів швидше надходитиме актуальна інформація, а військові скоріше отримуватимуть необхідні дрони», — кажуть у Мінцифри.

Також наказ дозволить командирам:

  • списувати засоби ураження, втрачені в ході бойових дій або на практичних стрільбах, за актом про списання, затвердженим командиром окремої роти, батальйону, бригади;
  • списувати втрачені внаслідок бойових дій БпЛА вартістю до 1,5 млн грн без отримання погодження командування;
  • розбирати пошкоджену в бойових діях військову техніку та використовувати її частини для відновлення, модернізації чи виготовлення іншої техніки;
  • списувати безпілотники за двома документами: актом про проведення пуску в ході бойових дій та актом якісного технічного стану. Раніше для цього були потрібні 16–18 документів.

«Процес списання техніки стає простим і швидким, адже час — головний ресурс на війні. Ми шукаємо і знаходимо рішення, які полегшують службу наших воїнів, а не змушують їх займатись стосами паперів. Наказ про списання є одним із таких рішень. Будемо впроваджувати більше», — сказала заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

Нагадаємо, раніше за таке рішення проголосували народні депутати. У парламенті казали, що попередня модель списання військового майна «не розрахована на функціонування в умовах інтенсивних бойових дій».