Міноборони України відреагувало на інформацію про «купу грошей у дивані» свого посадовця — про це заявляли у ЗМІ

Видання «Українська правда» повідомило, нібито у дивані керівника з Міноборони знайшли «купу грошей» під час обшуків у межах розслідування справи про махінації під час закупівлі військової амуніції. У міністерстві відповіли, що інформація не відповідає дійсності, а контекст, в якому її подано, вводить в оману.

Про це йдеться у повідомленні Міноборони.

31 серпня «Українська правда» з посиланням на співрозмовників у правоохоронних органах повідомила, що директор департаменту держзакупівель Міноборони Богдан Хмельницький нібито виявився одним із фігурантів справи про розкрадання 580 тисяч доларів коштів міністерства.

Спершу, що це за справа?

Йдеться про справу, яку зараз розслідує Нацполіція. Там повідомляли про викриття шахрайської схеми із закупівлі амуніції для ЗСУ. Її учасниками, зокрема, є два представники міністерства оборони.

За дорученням Міноборони підозрювані шукали за кордоном постачальників товарів військового призначення. Так, вони організували договір між Міноборони та постачальником з Туреччини на понад 16 млн євро.

Після того як Міноборони перерахувало гроші на рахунки турецької фірми, фігуранти переконали її керівництво перерахувати частину коштів на рахунки компанії з Бахрейну.

У травні організатори схеми зустрілися з директором турецької компанії та переконували його закупити 1000 військових балістичних жилетів IV рівня захисту у фірми з Бахрейну через нагальну потребу в амуніції для ЗСУ.

За даними слідства, з’ясувалося, що всі троє підозрюваних є співзасновниками цієї бахрейнської фірми, а один з них — ще й директором. Замість постачання балістичних жилетів, вони заволоділи 580 тисяч доларів з держбюджету України, які перерахувала турецька компанія.

У межах цієї справи правоохоронці провели понад 20 обшуків, вилучили документи, понад 17 млн грн, 400 тисяч доларів та 100 тисяч євро, інші предмети.

Що сказали в УП?

За даними джерел видання, днями поліція провела обшуки за місцем перебування директора департаменту держзакупівель Міноборони Богдана Хмельницького — на орендованій квартирі друга посадовця Міноборони.

За даними джерела УП, у дивані знайшли гроші (у заголовку видання пише про «купу грошей»). Інший співрозмовник УП повідомив, що справа стосується контрактів, які Хмельницький підписував ще у березні на загальну суму 3,8 млрд гривень.

Після публікації матеріалу видання надіслало письмовий запит на ім’я міністра оборони та пресслужбу Міноборони.

Що відповіли у Міноборони?

У міністерстві заявили, що поширена інформація не відповідає дійсності, а контекст, в якому її подано, вводить в оману. Також там заявили, що запит на інформацію від УП надійшов до міністерства через дві години після публікації.

Як пояснили в Міноборони, у березні міністерство уклало контракт на постачання бронежилетів турецькою компанією, але та порушила зобов’язання за контрактом. Міноборони спрямувало позов до Арбітражу Торгово-промислової палати та отримало рішення на свою користь. Також Міноборони звернулося до суду у Туреччині і активи згаданої компанії арештували.

Оскільки контракт на постачання бронежилетів підписав посадовець Міноборони, у межах розслідування Нацполіції обшук провели і в цього посадовця. Під час обшуку у нього вилучили телефон та ноутбук.

При цьому, у Міноборони заявляють, що жодних грошей під час обшуку «знайдено не було та не вилучалося». Також посадовці Міноборони не отримували підозри за цією справою.

«Таким чином, поширені виданням "Українська правда" відомості не відповідають дійсності [...] Керівництво Міноборони сповідує принцип нульової толерантності до корупції. У разі виявлення зловживань щодо посадових осіб будуть негайно вжиті заходи відповідно до законодавства», — заявили у міністерстві.

Видання, своєю чергою, відповіло, що у публікації не йшлося про підозру посадовцям міністерства, а саме про обшуки за місцем перебування Хмельницького.