Резервістам оперативного резерву надаватимуть грошове забезпечення на рівні з резервістами територіальної оборони.

Грошове забезпечення військових резервної служби Збройних Сил України збільшиться в залежності від зростання прожиткового мінімуму. Про це заявив начальник управління морально-психологічного забезпечення ЗСУ генерал-майор Олег Грунтковський, повідомляє прес-служба Міністерства оборони.

За його словами, на резервістів оперативного резерву (демобілізованих учасників бойових дій) буде поширено виплати, які раніше передбачалися лише для резервістів територіальної оборони (добровольців, що в разі необхідності мобілізуються за місцем проживання).

За підсумками року, пояснив Грунтковський, обом категоріям резервістів виплатять від 1600 до 3100 грн, залежно від військового звання кожного.

Згідно з постановою Кабміну, за основу для розрахунку грошового забезпечення резервістів береться прожитковий мінімум (1600 грн), замість мінімальної зарплати.

Минулого року різниця не була відчутною через фактичну тотожність обох показників. Проте після підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн з початку 2017 року виплати резервістам могли б зрости.

Грунтковський запевнив, що такі зміни не є зменшенням виплат.

«У підсумку виплати резервістам з початку 2017 року будуть здійснюватися на рівні 2016 року і можуть зростати відповідно до збільшення прожиткового мінімуму, а в кінці року вони отримають грошову винагороду», — наголосив генерал-майор.

Проте, як розповів Громадському представник уповноваженого з питань захисту прав військовослужбовців Святослав Стеценко, виплати резервістам можуть бути здійснені лише за умови проходження ними повної програми підготовки, яку ЗСУ можуть не надати.

«Оплачуватися має служба в резерві за час, проведений на зборах з підготовки резервістів, якщо вони повністю виконали програму підготовки. Якщо ж резервіст її не виконав через те, що з боку Збройних сил не була проведена певна кількість занять, тоді забезпечення може не виплачуватись», — пояснив Стеценко.

Раніше повідомлялося, що офіцери запасу, які отримали звання на військовій кафедрі, будуть проходити службу в Збройних силах України протягом 18 місяців. 

Їх призов залежатиме від кількості звільнених військових-контрактників та показників прийому на військову службу за контрактом добровольців.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

 

Поділитись: