Укроборонпром закупив БМП у Польщі за 169 тисяч доларів, а не 205 тисяч, як йдеться у публікації «Новое время».

Кінцева вартість бойових машин піхоти (БМП) для української армії, про які написало видання «Новое время», становить 169 тисяч доларів, а не 205 тисяч.

Про це на засіданні комітету з питань нацбезпеки і оборони сказав заступник міністра оборони Ігор Павловський.

Він додав, що раніше найдешевша ціна, за якою Україні пропонували купити БМП за одиницю, була на кілька мільйонів гривень вища.

«Вартість однієі машини — 169 тисяч доларів. Найменша ціна за машину, яку нам пропонували до цієї угоди — це 6,5 мільйонів гривень», — сказав Павловський.

Також він пояснив, що вартість корпусу бойової машини становить 99 тисяч доларів, вартість башти з озброєнням 66 тисяч доларів і вартість робіт Укроборонпрому, який заново збирав БМП вже в Україні — 4 тисячі доларів. 

На питання, чому закуповували за кордоном, він відповів:

«Ми їх купуємо за кордоном, бо є потреба в переозброєнні ЗСУ. Технології на українських заводах є. Але Житомирський бронетанковий завод займається лише ремонтом запчастин».

Нагадаємо, 5 квітня журнал «Новое время» у своєму щотижневому випуску оприлюднив матеріал «Служили два товариші. Секретні оборонні замовлення стали золотою жилою для представників влади» про корупцію з закупівлею військової техніки для української армії.

Фігурантом є голова комітету нацбезпеки та оборони Сергій Пашинський, який, за версією видання, причетний до організації схеми, згідно з якою польська компанія Wtorplast закупила чеські БМП по 20 тисяч доларів, розібрала на частини та перепродала Україні по 205 тисяч доларів.

У матеріалі фігурує також заступник голови РНБО Олег Гладковський.

Адвокат Пашинського заявляє, що народний депутат не має відношення до фактів, викладених у розслідуванні.

Згодом головний редактор «Нового времени» Віталій Сич повідомив, що після публікації до офісу видання без попередження прийшли адвокати Пашинського з пропозицією про «врегулювання». 

За словами Сича, адвокати погрожували та вимагали опублікувати у журналі публікацію самого Пашинського на кілька сторінок і його фото, яке журналісти мали б поставити на всю обкладинку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто і чому погрожує виданню «Новое время».

 

Поділитись: