За три роки участі Росії у війні в Сирії на боці режиму Башара Асада загинули 112 російських військових.

За три роки участі Росії у війні в Сирії на боці режиму Башара Асада загинули 112 російських військових.

Такі офіційні дані озвучив голова комітету Ради Федерації з питань оборони і безпеки Віктор Бондарев, повідомляє «Інтерфакс».

«На сьогодні втрати наших збройних сил у Сирії складають 112 людей. З техніки втрачено 8 літаків, 7 гелікоптерів і, можливо, 1-2 БТР і бронеавтомобіля», — заявив Бондарев.

Він також додав, що майже половина людських втрат пов’язана з катастрофою двох військово-транспортних літаків у Сирії — Ан-26 та Іл-20.

Нагадаємо, 6 березня підчас посадки на сирійській базі Хмеймім розбився російський транспортний літак Ан-26, внаслідок чого загинули 39 людей.

Пізно ввечері 17 вересня російський військовий літак Іл-20 з 15 військовими на борту зник над Середземним морем за 35 кілометрів від узбережжя Сирії.

Згодом стало відомо, що російський літак збили сирійські військові, цілячись в ізраїльське повітряне судно. Літак після атаки впав у море.

Унаслідок авіакатастрофи загинули 15 російських військових.

Джерела каналу CNN у Пентагоні повідомили, що Іл-20 збили саме з тих зенітних установок, які свого часу РФ продала Сирії.

Міноборони Росії звинуватило Ізраїль у збитті російського військового літака Іл-20 біля берегів Сирії. У Росії заявили, що залишають за собою право на «адекватні дії у відповідь». У РФ визнали, що літак збили зенітні комплекси союзної Сирії, проте заявляють, що «підставили його під удар літаки Ізраїлю».

Також в РФ порушили справу через збиття літака.

Посла Ізраїлю викликали в Міністерство закордонних справ Росії.

Своєю чергою, Ізраїль відповів на звинувачення Росії щодо збиття військового літака Іл-20 біля Сирії та заявив, що покладає повну відповідальність за катастрофу на режим Башара Асада.

Володимир Путін, коментуючи збиття російського Іл-20 у Сирії, пообіцяв дії у відповідь, «які помітять усі». У Держдумі РФ запропонували розірвати дипвідносини з Ізраїлем після збиття літака Сирією.

24 вересня, не зважаючи на протести Ізраїлю та США, Росія заявила, що через два тижні почне постачати протиповітряні ракетні комплекси С-300 провладним силам в Сирії. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу пояснив це рішення бажанням забезпечення безпеки російських військових в світлі недавнього збиття російського літака-розвідника Іл-20 біля берегів Сирії.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що Ізраїль не припинить свої військові операції в Сирії після того, як Росія пообіцяла постачати туди протиповітряні ракетні комплекси.

29 вересня повідомлялося, що Росія вже почала постачати ракетні протиповітряні комплекси С-300 в Сирію.

Поділитись: