Війна

Міноборони РФ оприлюднило наказ Сталіна про бомбардування Берліна

12 серпня, 2018 14:56
Війна/Міноборони РФ оприлюднило наказ Сталіна про бомбардування Берліна
Зберегти
Вигляд
Міністерство оборони Росії опублікувало документи з фондів Центрального архіву. Серед них — наказ Йосипа Сталіна про бомбардування Берліна.

Міністерство оборони Росії опублікувало документи з фондів Центрального архіву. Серед них — наказ Йосипа Сталіна про бомбардування Берліна.

Про це йдеться на сайті Міноборони РФ.

Оприлюднений документ є копією рукописного наказу, який писали під диктування Сталіна. Наказ сформували о 2:00 ночі з 8 на 9 серпня 1941 року.

«Зобов’язати 81 авіадивізію з 9 на 10 чи в один з наступних днів в залежності від умов погоди здійснити наліт на Берлін», — йдеться в наказі.


Копія наказу Йосипа Сталіна від серпня 1941 року Фото: Міноборони Росії

8 серпня 1941 року верховним головнокомандувачем сил радянської армії назначили Йосипа Сталіна.

Того дня радянські війська вели бої на Смоленському, Білоцерківському та Коростеньському напрямках.

Крім того, Міноборони РФ зняло гриф секретності з низки наказів, доручень та нагородних документів.

Зокрема, оприлюднено звіт, в якому описані події 1 травня 1945 року, коли з винищувачів над Берліном скинули радянські прапори, що свідчили про перемогу Червоної армії.

22 червня 2017 року Міноборони РФ оприлюднило архівні документи німецько-радянської війни. У документах містяться відповіді командувачів округами, арміями, командирів дивізій, які здійснювали управління в перші дні війни, на 5 основних питань, підготовлених військово-історичним управління Генерального штабу Радянської Армії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Роль Сталіна у Другій світовій війні: 10 міфів

Пов`язані новини