Міністерство освіти України спільно з експертами розробляє низку програм для підготовки і перепідготовки вчителів, щоб дати їм розуміння, що таке булінг і як йому запобігати. Про це в ефірі програми «Нині вже» повідомив Микола Кулеба, уповноважений президента з прав дитини.

«Це сьогодні робить спільно з експертами Міністерство освіти… Це напрацювання програм, які були б запроваджені на рівні підготовки вчителів і перепідготовки та підвищення їхньої кваліфікації, які дозволяли б їм усвідомити, що має бути зроблено в навчальному процесі, щоб запобігти проявам булінгу», — заявив Кулеба.

Нагадаємо, 13 лютого в Україні вперше оштрафували за новим законом про булінг: суд визнав винною дівчину, яка виставляла приватні фото іншої у своєму Instagram.

У серпні 2018 Міністерство юстиції України розпочало інформаційну кампанію#СтопБулінг, орієнтовану на дітей та їх батьків.

Нагадаємо, Верховна Рада схвалила законопроект про протидію булінгу у першому читанні у жовтні 2018 року, в цілому закон про протидію булінгу схвалили 18 грудня минулого року. У січні президент Петро Порошенко підписав закон про штрафи за булінг.

У 2017 році в українських школах було близько 109 тисяч звернень до психологів з приводу цькування. До психологів з цим зверталися як самі учні, так і батьки зі вчителями.

За даними організації «STUDENA», 63,9% вчителів стикалися із цькуванням дітей у своєму класі.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Цькування під час навчання: історії учнів та вчителя

Поділитись: