Міністерка освіти і науки Ганна Новосад хоче застосувати певні коректувальні підходи для фінансування освіти у місцевостях з наднизькою густотою населення. Йдеться про місця, де на великій території проживає мало людей.

Про це вона повідомила 10 лютого під час зустрічі з керівниками місцевих органів управління освітою Чернігівської області, передає пресслужба відомства.

Новосад розповіла, що відвідала 9 шкіл Чернігівської області, серед яких — заклади, де навчаються по близько 40 учнів.

«Ми бачимо, що у випадку вашої області це не результат неефективності, бо тут закрито дуже багато шкіл і ви активно працюєте з мережею. Основна проблема — густота населення. Тут просто фізично мало людей: є райони, де живуть 7 людей на 1 кв. км», — сказала вона.

За словами очільниці Міносвіти, відстані між маленькими школами такі, що фізично немає можливості возити учнів: «Ми маємо врахувати, що в Україні є такі регіони й застосувати до них певні коригуючі коефіцієнти при фінансуванні».

Вона додала, що крім фінансування першочерговою є розробка програм освітньої підтримки для таких закладів.

«Основний виклик для малокомплектних шкіл — це якість освіти в них. Ми маємо працювати з учителями та давати дітям в таких закладах більше можливостей, щоб вони могли отримувати кращі знання та навички», – відзначила міністерка.

Поділитись: