У Міністерстві освіти планують підготувати законодавчу базу для запровадження дуального навчання у виші — тобто частину освітнього процесу проводити на роботі.

У Міністерстві освіти планують підготувати законодавчу базу для запровадження дуального навчання у виші — тобто можливість для студентів частину освітнього процесу проводити на роботі.

Про це повідомляє прес-служба МОН.

«Одна з найважчих проблем української вищої освіти – це відірваність від ринку праці. Ми зараз випускаємо багато інженерів, але підприємства не можуть взяти випускника з дипломом магістра – він просто не готовий до роботи. Цю проблему треба вирішувати, і саме дуальне навчання є тією моделлю, яка найкраще придатна для цього», — сказав  перший заступник міністра Володимир Ковтунець.

Він наголосив, що наразі уся діяльність МОН щодо дуального навчання — поки лише експеримент. Однак він припустив, що на правовому рівні протягом 2018 року міністерству вдасться виконати основну роботу щодо дуального навчання.

«Суть дуальної освіти полягає в тому, що студент з якогось моменту частину навчання проводить на робочому місці. Це не практика, а саме навчання, яке студент проходить працюючи. Це повноцінне виконання обов’язків, отримання заробітної плати і паралельне здобуття знань», – пояснив Ковтунець.

За його словами, МОН наразі вивчає досвід 7 країн, в яких успішно працює дуальне навчання, і кожна з цих країн мала значно змінити своє законодавство.

Також Ковтунець додав, шо запровадження дуальної освіти — це також величезний обсяг роботи для вишів. Їм потрібно мати у базі підприємства, які готові не просто брати студентів на роботу, а ще й навчати їх.

Раніше повідомлялося, що українські ВНЗ отримають доступ до міжнародних баз даних.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖВступна кампанія-2017: проблеми, нововведення, результати

Поділитись: