У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства працюють над суттєвими змінами до ще понад 17 державний будівельних норм у сфері будівництва та облаштування міського простору.

Зокрема, зміни розробляють до чинних державних будівельних норм, що регулюють будівництво мереж водопостачання та каналізації, системи протипожежного захисту, стоянки та гаражі для легкових автівок.

У вересні-жовтні запрацювали нові державні будівельні норми, які змінюють правила будівництва житлових будинків, вулиць і доріг, закладів освіти. Але у Міністерстві регіонального розвитку продовжують роботу над осучаснення будівельних норм. Про це в інтерв’ю «Громадське.Реформа» заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ Лев Парцхаладзе.

«Ми в цьому році змінюємо біля 20 державних будівельних норм і в кожному з цих документів біля 500 суттєвих змін. Є ДБНи (Державні будівельні норми — ред.) дуже прості як зміни, які ми робимо для кожного будинку, а ДБНи, які змінюють політику містобудівної діяльності», — заявив він.

Також розробляють оновлені ДБНи щодо доступності будинків і споруд для маломобільних груп населення, будівництва у сейсмічних зонах, зведення готелів, будівництва метрополітену та залізничних колій.

Нагадаємо, що у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ скасували норму, що зобов’язувала забудовника проектувати сміттєпроводи у багатоквартирних будинках.

Також у Мінрегіоні запропонували унормувати будівництво пандусів та іншої інклюзивної інфраструктури в Україні.

Поділитись: