Протягом 2018 року консульства Польщі видали українцям 876 тисяч віз, що на близько 240 тисяч віз менше, ніж у 2017 році.

Зазначається, що головною причиною скорочення кількості виданих віз є запровадження безвізового режиму між Україною та країнами шенгенської зони, повідомляє «Укрінформ» з посиланням на Міністерство закордонних справ Польщі.

Більшість виданих віз — національні — 97,2%. Ще 2,8% виданих віз — шенгенські.

Найбільшу кількість віз українцям видало консульство у Львові — майже третину. Ще 20% віз видало консульство Польщі у Луцьку.

Водночас, протягом 2018 року Польща відмовила у візах 31 тисячі українців, що складає близько 3,4% від загальної кількості запитів.

Зазначимо, що у МЗС Польщі не повідомили, скільки з виданих віз були туристичними, а скільки навчальними чи робочими. Водночас, низький відсоток шенгенських віз може свідчити про те, що частка робочих та навчальних віз, які Польща видала українцям у 2018 році, є високою.

Як повідомлялося раніше, на ринку праці Польщі збільшується попит на трудових мігрантів з України, адже все більша кількість українських заробітчан переорієнтовуються на ринки Словаччини та Чехії.

Водночас, у Євростаті оприлюднили звіт, відповідно до якого українці стали найчисельнішою групою, яка отримала дозволи на постійне проживання у ЄС. При цьому, 88% цих дозволів видавала Польща.

У серпні 2018 року повідомляли, що близько 200 тисяч українців отримали «карту поляка», яка дає пільгові умови для отримання польського громадянства.

Крім цього, повідомлялось, що у Польщі постійно проживає близько 2 мільйонів українців, понад 300 тисяч — платять внески до фонду соціального страхування у Польщі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile