Життя / Соціальний захист

Українці отримали найбільше посвідок на проживання в ЄС: 88% видала Польща

Євростат
Життя/Соціальний захист/Українці отримали найбільше посвідок на проживання в ЄС: 88% видала Польща
Зберегти
Вигляд
Минулого року близько 662 тисячі українців отримали посвідки на проживання у країнах ЄС. Так, кількість виданих посвідок українцям майже втричі перевищила кількість посвідок, що отримали громадяни Сирії, які за кількістю отриманих посвідок займають друге місце.

Загалом, громадяни України отримали близько 21% всіх посвідок на проживання, виданих в ЄС у 2017 році.

Найбільше посвідок українцям видавала Польща — 88% від усіх дозволів на проживання, виданих українцям у ЄС або 585 тисяч посвідок. Крім цього, близько 18,8 тисячі посвідок видали українцям у Чехії, 7,8 тисячі — в Угорщині, 4,2 тисячі — у Словаччині, 3,1 тисячі — у Данії.

Найбільш розповсюдженою причиною видачі посвідок українцям було працевлаштування — 87,7% всіх випадків. Близько 26 тисяч посвідок видали з метою освіти.

Напередодні у Нацбанку повідомили, що у 2019 році трудова міграція українців припинить впливати на зростання рівня зарплат в Україні.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що за січень-липень 2018 року українські заробітчани переказали в Україну близько 6 мільярдів доларів. Також там повідомляли, що до кінця 2018 року очікують, що грошові перекази українських трудових мігрантів складуть близько 11,6 мільярда доларів.

Також міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомляв, що щороку з України виїжджає близько 1 мільйона громадян.

Раніше стало відомо, що близько 200 тисяч українців отримали «карту поляка», яка дає пільгові умови для отримання польського громадянства.

Крім цього, повідомлялось, що у Польщі постійно проживає близько 2 мільйонів українців, понад 300 тисяч — платять внески до фонду соціального страхування у Польщі.

Також повідомлялось, що у 2017 році українські заробітчани перерахували з Польщі суму, еквівалентну 4% ВВП України

Пов`язані новини