За даними посла України у Польщі Андрія Дещиці, близько 200 тисяч українців отримали «карту поляка», що дає право на проживання та роботу у Польщі.

За даними посла України у Польщі Андрія Дещиці, близько 200 тисяч українців отримали «карту поляка», що дає право на проживання та роботу у Польщі.

Про це Дещиця заявив під час зустрічі з журналістами у Києві, передає «Інтерфакс-Україна».

«Наразі в Польщі працює та проживає більш ніж 1 мільйон українців. Точних даних немає. Ця цифра базується на кількості виданих польських віз, дозволів на роботу чи проживання», — повідомив Дещиця.

За його словами, українці роблять суттєвий вклад у розвиток польської економіки.

Зазначимо, що «карта поляка» — це документ, який видається польським урядом етнічним полякам або громадянам з польським корінням, що проживають на території колишнього СРСР. «Карта поляка» дає право на отримання безкоштовної довгострокової візи, право на працевлаштування та ведення власної справи у Польщі, а також право на отримання польського громадянства через 1 рік проживання у Польщі.

Раніше повідомлялось, що у Польщі постійно проживає близько 2 мільйонів українців, понад 300 тисяч — платять внески до фонду соціального страхування у Польщі.

Також повідомлялось, що у 2017 році українські заробітчани перерахували з Польщі суму, еквівалентну 4% ВВП України

У Мінсоцполітики пропонували нараховувати трудовий стаж українським мігрантам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Масштаби трудової міграції в Україні загрожують економічному розвитку.

За даними Мінсоцполітики України, до 9 мільйонів українців виїжджають на сезонні заробітки закордон. При цьому ще понад 3,2 мільйони працюють та проживають закордоном на постійній основі.

Раніше в «Центрі економічних стратегій» повідомляли, що з 2001 року близько 6 мільйонів українців мігрувало закордон.

Також у Нацбанку змінили методологію розрахунку обсягу переказів українських заробітчан. Згідно з новими розрахунками у 2017 році він склав 9,3 мільярди доларів, що на 2 мільярди більше, ніж за попередніми оцінками.

Польський уряд анонсував спрощення умов працевлаштування українських трудових мігрантів та готує нову міграційну політику.

Поділитись: