Міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що його відомство планує зберегти механізм люстрації.

Про це міністр написав у Facebook.

Малюська зазначив, що Європейський суд з прав людини не визнавав неправомірною люстрацію цілком, а лише її надмірний обсяг. Окремі категорії громадян, на думку суду, були автоматично люстровані, хоча нічого поганого не вчиняли.

«Ми не будемо сидіти, склавши руки, а зробимо усе, щоб забезпечити права громадян та збереження механізму люстрації, хоч і в обмеженому вигляді», — написав він.

Крім того, Малюська заявив, що планує розробити законопроект, відповідно до якого буде створена комісія, що розглядатиме скарги громадян, які вважають свою люстрацію неправомірною.

«Також розглядатиметься можливість поновлення на посаді (за її наявності) та виплати різниці між втраченим та реальним заробітком», — написав міністр.

За його словами, описаний вище механізм не застосовуватиметься до категорії громадян, чия люстрація була обґрунтованою.

Раніше повідомлялось, що ЄСПЛ відхилив апеляцію українського уряду у справі про виплату компенсації чиновникам, яких звільнили за законом про люстрацію.

Ще у жовтні 2019 року суд зобов’язав український уряд виплатити п’ятьом заявникам по 5 тисяч євро компенсації. Мін’юст подав апеляцію, але 24 лютого ЄСПЛ відхилив її.

Поділитись: