Мін'юст США звинувачує російських хакерів у зламі федеральної прокуратури під час «найбільшої кібератаки»

Міністерство юстиції США повідомило, що торік російські хакери, яких вважають причетними до зламу мережі SolarWinds, атакували облікові записи електронної пошти деяких федеральних прокурорів.

Про це йдеться у заяві Міністерства юстиції США, передає AP.

Там зазначили, що хакери зламали 80% облікових записів електронної пошти Microsoft, які використовували співробітники в чотирьох офісах прокуратури у Нью-Йорку. Мін'юст вважає, що хакери отримали доступ до інформації з електронної пошти щонайменше одного працівника у 27 офісах прокуратури.

Колишня федеральна прокурорка у Нью-Йорку та нині викладачка в університеті Дженніфер Роджерс розповіла, що у прокуратурі зазвичай надсилають електронною поштою важливі документи, які можуть містити конфіденційну інформацію, наприклад, імена інформаторів.

У відомстві не вказали, яка інформація могла потрапити до рук хакерів. Кажуть, що постраждалих повідомили про злам. Облікові записи були зламані з 7 травня по 27 грудня 2020 року. Такі дати збігаються зі шпигунським зламом мережі SolarWinds.

Про яку хакерську атаку йдеться?

Про злам системи комунікацій Міністерства фінансів і торгівлі США та інших урядових установ США стало відомо у грудні 2020 року. Злам, імовірно, відбувся ще навесні, відтоді група хакерів мала доступ до електронної пошти відомств.

За даними Bloomberg, кібератака зачепила принаймні 200 різних організацій по всьому світу — зокрема міністерства фінансів і торгівлі та національної безпеки США.

У лютому 2021 року президент Microsoft Бред Сміт заявляв, що кібератака на SolarWinds є «найбільшою і найвитонченішою, яку коли-небудь бачив світ». Американська розвідка покладала відповідальність за кібератаку на Росію; вона всі звинувачення заперечувала.

У квітні США запровадили проти РФ санкції — зокрема і через кібератаку на SolarWinds. Під обмеження потрапили шість російських технологічних компаній, які співпрацюють із російською розвідкою.