Найбільший постачальник м'яса у світі виплатив хакерам $11 млн викупу. У вимаганні грошей підозрюють росіян

Бразильська компанія JBS S.A., яка є найбільшим постачальником м'яса у світі, погодилася виплатити хакерам 11 мільйонів доларів викупу. Наприкінці травня кіберзлочинці здійснили хакерську атаку за допомогою програми—вимагача, яка обмежила роботу заводів компанії.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Хакери отримали викуп у біткоїнах. Виконавчий директор американського підрозділу JBS Андре Ногейра розповів, що компанія погодилася на виплату для захисту м'ясних заводів від подальшого збою та шкоди ресторанам, продуктовим магазинам і фермерам.

Однак посадовець наголосив, що викуп виплатили після того, як більшість заводів JBS знову запрацювали. «Було дуже боляче платити злочинцям, але ми вчинили правильно для наших клієнтів», — сказав Ногейра.

А до чого тут росіяни?

Одразу ж після кібератаки JBS повідомила, що атаку здійснили хакери, ймовірно, з Росії. Після цього Федеральне бюро розслідувань США розпочало розслідування.

А 3 червня ФБР повідомило, що за кібератакою стоїть REvil та Sodinokibi. Як пише Bloomberg, REvil та Sodinokibi — це різні назви одного хакерського угруповання, яке, ймовірно, утворилося з іншої хакерської групи.

Експерт із кібербезпеки Джон Дімаджо розповів виданню, що хакери REvil здебільшого спілкуються російською, а також не здійснюють кібератаки в російськомовних країнах, тому їх вважають пов'язаними з Росією.

Детальніше про хакерську атаку

Про кібератаку на свої комп'ютерні мережі JBS повідомила 30 травня. Компанія має понад 150 м'ясопереробних заводів у 15 країнах. Через кібератаку на її комп'ютерні мережі призупинили роботу на заводах у Канаді, США та Австралії. На функціонування компанії в Мексиці та Великій Британії це не вплинуло.

2 червня компанія повідомила, що відновила роботу на більшості постраждалих заводів. Хакерську атаку здійснили за допомогою програми-вимагача. Так, хакери атакують комп'ютерні мережі компаній, викачують і шифрують дані, а потім вимагають за це викуп, погрожуючи викласти інформацію у відкритий доступ.