Україна відповіла на наміри рф повернутися до Ради ООН з прав людини: Місце воєнних злочинців — на лавах трибуналу
Міністерство закордонних справ України наголосило, що росія не має отримати права повернутися до складу Ради ООН з прав людини, поки не понесе відповідальність за свої злочини.
Про це заявив речник дипломатичного відомства Олег Ніколенко.
Речник МЗС нагадав, що торік росію виключили з Ради ООН з прав людини у відповідь на повномасштабне вторгнення до України. А зараз рф знову просуває свою кандидатуру до складу Ради.
«Таким кроком росія намагається довести, що вона може продовжувати безкарно грубо порушувати права людини, скоювати воєнні злочини та злочини проти людяності», — зазначив він.
Він додав, що позиція України чітка: росія не має отримати права повернутися до одного з ключових органів ООН, допоки не понесе відповідальність за всі злочини.
«Місце російських воєнних злочинців на лавах трибуналу, а не в Раді ООН з прав людини», — наголосив Ніколенко.
Нагадаємо, BBC написало, що російські дипломати домагаються переобрання своєї країни в Раду ООН з прав людини на новий трирічний термін.
Чи може росія відновити членство?
Рада ООН з прав людини розташовується в Женеві й складається з 47 членів, кожен з яких обирається на трирічний термін.
У квітні 2022 року росію виключили з цього правозахисного органу ООН. За виключення росії проголосували 93 члени Генеральної асамблеї ООН, ще 24 були проти цього, а 58 утрималися. У втраті членства москва звинувачує «Сполучені Штати та їхніх союзників».
Тепер росія хоче відновити членство на виборах, які відбудуться 10 жовтня. Вона змагатиметься з Албанією та Болгарією за два місця в Раді, які зарезервовані для країн Центральної та Східної Європи.
У голосуванні візьмуть участь усі 193 члени Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку.
Дипломати заявили, що росія веде агресивну кампанію, пропонуючи малим країнам зерно та зброю в обмін на їхні голоси. Отже, цілком можливо, що росія зможе повернутися до Ради ООН з прав людини, зазначає BBC.
Цього місяця три моніторингові групи — UN Watch, Фонд прав людини та Центр прав людини Рауля Валленберга — дійшли висновку, що росія «не відповідає вимогам» для членства в Раді з прав людини.
«Переобрання росії в Раду зараз, поки її війна проти України все ще триває, було б контрпродуктивним для прав людини та дало б сигнал про те, що ООН несерйозно налаштована притягнути росію до відповідальності за її злочини в Україні», — йдеться у звіті.
- Поділитися: