Протягом перших двох годин із початку голосування на місцевих виборах 25 жовтня спостерігачі повідомили про низку порушень на виборчих дільницях. А на Одещині, кажуть правоохоронці, взагалі організували підкуп виборців.

Про це повідомляють громадянська мережа «ОПОРА», рух «ЧЕСНО» і Міністерство внутрішніх справ України.

Спостерігачі, зокрема, повідомляли про невчасно відкриті дільниці. У Святогірську на Донеччині вчасно не відкрилися три дільниці, бо члени комісій не встигли вчасно перерахувати бюлетені. Є й протилежний приклад: у селі Йосипівка на Хмельниччині почали голосувати раніше встановленого часу — о 7:50.

Низка дільниць не обладнані всім необхідним для голосування. Так, на Волині на окремих дільницях не вистачає скриньок і кабінок для голосування; на Вінниччині спостерігачі повідомляють про недостатню кількість скриньок на дільницях.

У Житомирі на двох дільничних комісіях у мікрорайоні польова кабінок для голосування взагалі немає. Або ж нею є ось така коробка, яка нагадує ширму з лялькового театру.

Фото:

Громадянська мережа ОПОРА

Голова житомирської територіальної виборчої комісія пояснила, що виконавець робіт не встиг виготовити і поставити вчасно кабінки: «Постараємось установити їх якимось чином. Просто люди похворіли на коронавірус і ніхто не хотів цим займатись, а тим паче до 22 числа всі навчальні заклади не пускали нікого, хто за три дні візьметься робити».

Є й більш серйозні порушення. Так, на Івано-Франківщині виявили нестачу бюлетенів, а ще деякі з них були зіпсованими: печатку поставили в неправильному місці. А МВС повідомила про викриття підкупу виборців на Одещині: три автобуси везли 52 людей на голосування, за яке їм обіцяли заплатити по 400 гривень. Підозрюваного затримали.

На окремих комісіях нехтують застереженнями щодо голосування в коронавірусних умовах. У Харкові, як передає рух «ЧЕСНО», люди на дільницях не дотримуються дистанції, а члени комісій — без масок. А тим членам комісій, що їхатимуть на голосування по домівках, не видали захисні костюми.

Фото:

Рух ЧЕСНО

І про смішне: у Хмельницькому виборець намагався проголосувати за фото паспорта з телефона. Ні, так робити не можна 😊

За найважливішою інформацією про місцеві вибори-2020 ви можете слідкувати в нашому текстовому онлайні.

Поділитись: