Війна

Місія ОБСЄ прокоментувала відкликання Росією військових з СЦКК

19 грудня, 2017 12:09
Війна/Місія ОБСЄ прокоментувала відкликання Росією військових з СЦКК
Зберегти
Вигляд
Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ відомо про оголошений вивід військовослужбовців Збройних сил Російської Федерації зі Спільного центру з контролю та координації (СЦКК).

Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ відомо про оголошений вивід військовослужбовців Збройних сил Російської Федерації зі Спільного центру з контролю та координації (СЦКК).

Про це прес-служба СММ ОБСЄ повідомила у коментарі Громадському.

«Ми оцінюємо ситуацію на постійній основі. Відповідні спостереження будуть висвітлені у наших звітах. СЦКК відіграє важливу роль у реалізації Мінських домовленостей. Спільному центру доручено сприяти повному припиненню вогню та здійснювати загальну координацію робіт із розмінування», — повідомили у прес-службі.

У місії також додали, що СЦКК виконує низку ключових функцій щодо забезпечення безпеки спостерігачів місії ОБСЄ. Окрім того, Спільному центру доручено сприяти оперативному реагуванню на можливі випадки перешкоджання моніторингу та верифікації, що проводяться СММ ОБСЄ.

ЧИТАЙТЕ: «Під одним дахом з ворогом»: інтерв’ю з керівником української сторони Центру контролю припиненення вогню на Донбасі.

Нагадаємо, що 18 грудня міністерство закордонних справ Росії заявило про відкликання російських представників Спільного центру з контролю і координації припинення вогню. 

У Росії заявили, що їхні представники СЦКК нібито «стикалися з серйозними труднощами через позицію української влади».

У той же час член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз заявила, що відкликання російських офіцерів із СЦКК «свідчить про бажання росіян зруйнувати контроль припинення вогню».

МЗС України назвало «черговою провокацією» вихід Росії з СЦКК.

19 грудня у самоназваній «ДНР» заявили про те, що російська сторона Спільного центру з контролю і координації припинення вогню вийшла з території Донбасу.

Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін був утворений у 2014 році зі штабом у Донецькій області. Це спільна група українських та російських офіцерів, які контролюють дотримання Мінських домовленостей.

 

Пов`язані новини