У доповіді зазначається, що призупинення виплат пенсій у межах процесу перевірок, яке позбавляє сотні тисяч людей єдиного джерела доходу, видається непропорційним і непотрібним.

Моніторингова місія ООН з прав людини закликає українську владу переглянути політику перевірки реєстрації переселенців, що призвела до призупинення виплати пенсій як мінімум 500 тисячам мешканців Донбасу.

Про це йдеться в доповіді Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини.

«Ця дискримінаційна вимога порушує правові зобов’язання України, підриває соціальну згуртованість і створює додаткові труднощі для вразливих категорій населення. Призупинення виплат пенсій у межах процесу перевірок, яке позбавляє сотні тисяч людей — і часто цілі сім’ї — єдиного джерела доходу, видається непропорційним та непотрібним», — ідеться в доповіді.

Моніторингова місія ООН з прав людини зауважує, що встановлення зв’язку між правом на пенсію та наявністю статусу внутрішньо переміщених осіб для громадян, місце проживання яких зареєстроване на підконтрольних бойовикам територіях, навіть якщо вони реєструють місце проживання на підконтрольній Україні території, «створює перешкоди для інтеграції цих людей у свої нові громади».

Місія рекомендує Міністерству соціальної політики України забезпечити всім переселенцям рівний доступ до інструментів державної підтримки й соціальний захист без будь-якої дискримінації, зокрема, у зв’язку з прив’язкою до списку населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення. Також Мінсоцполітики рекомендують забезпечити адресну доставку виплат переселенцям, які отримують пенсії та соціальні виплати, з тим, щоб уникнути подвійних перевірок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ головне зі звіту за попередній період: Убивства, тортури й проблеми з водою — доповідь ООН про порушення прав людини на сході України.

«Ця штучна межа роз’єднує родини» — голова місії ООН з прав людини в Україні. 

Поділитись: