Представники місії Міжнародного валютного фонду зробили заяву за підсумками своєї роботи у Києві протягом 11-26 вересня. Вони зазначили, що дискусії щодо нової програми співпраці України з МВФ продовжуватимуться протягом наступних декількох тижнів.

Про це йдеться у прес-релізі МВФ, який отримала редакція hromadske.

«Обговорення нової програми триватимуть найближчими тижнями», — йдеться у заяві місії МВФ.

Представники місії МВФ зазначають, що Україна протягом останніх років досягнули деяких успіхів у реформах, однак наразі існує низка проблем з бізнес-кліматом, та темпами економічного зростання, які не приваблюють іноземних інвесторів та не створюють належного рівні життя населення.

«Порівняльний аналіз в регіональному контексті показує, що найбільша різниця у поступні реформ між Україною та сусідніми країнами полягає в якості правової інституційної системи. Хоча було досягнуто прогресу у створенні нових інституцій для боротьби з корупцією, відчутних результатів ще немає», — зазначають у фонді.

Там додають, що погані умови ведення бізнесу не створюють передумов для створення нових робочих місць, через що українці вимушені їхати на заробітки за кордон.

«Необхідне більш потужне, стале та всеосяжне (інклюзивне) зростання для того, щоб Україна змогла наздогнати за рівнем доходів свої сусідів по регіону. Вирішальною мірою це буде залежати від реалізації амбітних реформ на підтримку переходу України до повноцінної ринкової економіки», — йдеться у заяві місії МВФ.

Водночас представники фонду наголошують, що після виборів влада України отримала шанс провести всі необхідні реформи. Зокрема, керівництво країни поставило амбітну ціль щодо трансформації економіки України та поліпшення життя всіх українців.

«Влада звернулася з проханням про нову програму за підтримки МВФ, яка б допомогла досягненню цих цілей, надаючи якір для економічної політики та допомагаючи покривати потреби у фінансуванні у найближчі роки. Місія розпочала обговорення щодо нової 3-річної програми за підтримки МВФ в рамках механізму розширеного фінансування», — заявили у МВФ.

26 вересня місія МВФ завершила свою роботу в Україні. Цю інформацію hromadske підтвердили у прес-службі МВФ в Україні.

За даними агенції «УНН», представники місії так і не змогли досягти домовленості з урядом про нову програму співпраці. Зокрема, на це вплинула заява прем'єр-міністра України Олексія Гончарука про «компроміс» з Коломойським щодо ПриватБанку.

12 вересня в Україні офіційно розпочала роботу місія Міжнародного валютного фонду. Її представники прибули до Києва 11 вересня. 13 вересня представники МВФ зустрілися з керівництвом НБУ. 25 вересня представники місії провели зустріч з радою Національного банку та обговорили умови нової кредитної програми для України.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що нова програма співпраці з МВФ буде терміном до 4 років, а обсяг її фінансування складе до 10 мільярдів доларів.

Поділитись: