Українська влада не зробила все необхідне для забезпечення повного розслідування масових заворушень 2 травня 2014 року в Одесі, унаслідок яких загинули 48 людей.

Таку заяву зробили у Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні.

«Місія зі стурбованістю відзначає, що влада не зробила все необхідне для забезпечення невідкладного, незалежного і неупередженого розслідування вбивств і насильницьких смертей, що мали місце 2 травня 2014 року, і відповідного кримінального переслідування за ці дії», — йдеться у заяві.

В ООН зазначили, що за 5 років після трагедії фактично ніхто не притягнутий до відповідальності.

«Деякі кримінальні провадження застрягли на етапі досудового розслідування, інші — на етапі судового розгляду, з чого можна припустити про відсутність з боку влади реальної зацікавленості в забезпеченні справедливості для жертв та притягнення винних до відповідальності», — додали в ООН.

Голова місії ООН Фіона Фрейзер назвала розслідування подій 2 травня 2014 року неефективним. Вона зазначила, що з 29 обвинувачених у масових заворушеннях 28 були прихильниками федералізації, хоча у сутичках брали участь як проросійські, так і проукраїнські активісти.

Вона наголосила, що 5 з 6 вбивств, які сталися того дня в центрі Одеси, досі не розслідувані. Також не розслідувана загибель 42 людей під час пожежі у Будинку профспілок.

«Неефективність розслідування і відсутність відповідальності відображає недосконалість правосуддя України», — сказала голова Моніторингової місії ООН.

За її словами, низка активістів систематично зриває судові засідання у справі.

Нагадаємо, 2 травня 2014 року між прихильниками Євромайдану і представниками «антимайдану» сталися масові зіткнення в центрі міста й на Куликовому полі. Наслідком стала пожежа в Будинку профспілок, унаслідок якої загинули 42 людини. Ще шестеро людей загинули від вогнепальних поранень, які вони отримали під час сутичок на Грецькій площі та біля неї. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані.

Правоохоронці розслідують події в межах кількох кримінальних справ за різними фактами, найбільш резонансне з них стосується подій на Грецькій площі.

Поділитись: