Міський голова Дніпра Борис Філатов заявив, що він проти перейменування Дніпропетровської області у Січеславську.

«Я категорично проти перейменування області штучно придуманою назвою. Це не парламент, а клуб політичних самогубць», — сказав Філатов.

Також він вважає, що перейменувати область не вийде. 

Нагадаємо, що 7 лютого Верховна Рада проголосувала за включення до порядку денного та направлення до Конституційного суду законопроекту про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

Напередодні Конституційний суд України визнав конституційним законопроект, який пропонує перейменувати Кіровоградську область на Кропивницьку.

Наприкінці червня 2018 Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав пропозицію перейменувати Дніпропетровську область у Січеславську, а Кіровоградську — у Кропивницьку. 

14 липня 2016 року Верховна Рада перейменувала місто Кіровоград на Кропивницький. Також Рада перейменувала Дніпропетровськ на Дніпро. Перейменування міст відбулося у межах декомунізації. 

9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію, які забороняють радянську символіку і засуджують комуністичний режим. 

У межах декомунізації були перейменовані всі вулиці і населені пункти, назви яких пов'язані з комуністичним режимом, також були демонтовані пам'ятники тоталітарної епохи.

Поділитись: