Міський голова Одеси Геннадій Труханов, який є фігурантом справи про привласнення 185 млн грн бюджетних коштів, у 2017 році через російський суд анулював свій паспорт громадянина Росії. Про наявність у Труханова російського паспорта неодноразово стверджували журналісти.

Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на рішення Сергієво-Посадського суду Московської області від 13 вересня 2017 року.

Суд, за позовом самого Труханова, визнав незаконними рішення про видачу йому російських паспортів та недійсними самі документи.

Мер Одеси заявив суду, що має громадянство України і нібито ніколи не звертався за російським.

Труханов каже, що про свій паспорт РФ дізнався з мережі інтернет, ініціював перевірку, і виявив, що на його ім’я був виданий паспорт, який пізніше двічі замінювали.

Російське МВС визнало, що перший документ Труханову видали безпідставно, а отже, й усі наступні процедури не були законними.

«Наявність паспорта громадянина РФ порушує права і законні інтереси Труханова Г. Л., як громадянина України, що займає пост мера Одеси», — йшлося у зверненні до суду представника Труханова.

Суд встановив, що паспорт Труханову видали на основі паспорта СРСР, при цьому громадянином Росії він не є, на її території не зареєстрований.

Як повідомляє одеське місцеве видання «Думская», під час засідання у Малиновському райсуді міста у справі Труханова обвинувачення оголосило інформацію про анулювання паспортів міськголови Одеси, зазначивши, що отримало відповіді державних органів РФ на відповідний запит.

За інформацією російських установ, на прізвище та ім'я Труханова дійсно видавалися паспорти Російської Федерації. Перший свій паспорт він отримав у 2002 році в Дагестані, другий — в 2003-му в місті Сергієв Посад Московської області. У 2011-му він звернувся в російські державні структури з проханням замінити перший документ у зв'язку з досягненням 45 років.

Нагадаємо, кримінальне провадження у справі голови Одеської міськради Труханова, підозрюваного у розтраті 185 мільйонів гривень із бюджету міста під час придбання будівель «Краян», та інших посадоців надійшло до суду 16 жовтня.

З 28 вересня по 3 жовтня прокурори САП вручили обвинувальний акт, складений детективами НАБУ, 8 підозрюваним у заволодінні коштами місцевого бюджету.

Нагадаємо, детективи НАБУ та прокурори САП затримали Одеського міського голову та його заступника 14 лютого в аеропорту «Бориспіль» і повідомили їм про підозру за ч.5 ст.191 КК України (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем).

Прокуратура просила суд узяти Труханова під варту з альтернативою виходу під заставу у розмірі 50 мільйонів гривень. Але суд відпустив Труханова на поруки депутата від БПП Дмитра Голубова. 

На початку березня Апеляційний суд Києва відмовився відсторонити з посади голови Одеської міської ради

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Тітушки, стрілянина і друзі-депутати: Як Одеса рятувала Труханова в Києві

Поділитись: