Наявність або відсутність зелених насаджень поблизу помешкань міських жителів впливає на тривалість їхнього життя. Так люди, які живуть у безпосередній близькості до зелені, менше ризикують передчасно померти.

Про це свідчить нове дослідження, в якому врахували дані понад 8 мільйонів людей.

Дослідники відстежували життя мільйонів людей у семи країнах і виявили, що незалежно від місця розташування на Землі чи типу зелених насаджень (парк, ліс тощо), життя поблизу природи приносить приблизно однакові переваги здоров’ю людей в усьому світі. Про це розповів автор дослідження Девід Рохас-Руеда, науковий співробітник муніципального інституту медичних досліджень у Барселоні, передає CNN. Він пояснив, що рослинність може слугувати буфером між жителями та містом, навіть якщо це звичайна вулиця з висадженими деревами. Також рослини допомагають регулювати температуру та наслідки зміни клімату.

Дослідники окреслювали «зелений простір» досить буквально: вони визначали зелені ділянки землі за допомогою супутникових знімків. Рослинність та розміри зелених насаджень варіювалися від громадських парків до трав’янистих подвір’їв.

Рохас-Руеда додав, що аби визначити, які типи зелених насаджень мають найкращий вплив на організм потрібні подальші дослідження.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile