Митники у США заявили про викриття «контрабанди» AirPods. Але це не AirPods. Та митники все одно стоять на своєму 😂

Прикордонно—митна служба США (CBP) повідомила про запобігання контрабанди 2000 пар «підробних» безпровідних навушників AirPods — фірмової продукції компанії Apple. Утім з’ясувалося, що це не підробка, а просто схожі навушники — OnePlus Buds.

11 вересня CBP повідомила про затримання двох тисяч пар «контрабандних навушників» 31 серпня під час огляду вантажу в Міжнародному аеропорту імені Джона Кеннеді в Нью-Йорку. «Якби товари були справжніми, то сукупна рекомендована ціна їхнього збуту б склала 398 тисяч доларів», — повідомили митники.

До свого пресрелізу Прикордонно-митна служба додала два фото невисокої якості. Втім навіть на них можна чітко роздивитися, що насправді конфісковані навушники аж ніяк не є AirPods. Це схожі на вигляд, але більш доступні безпровідні навушники OnePlus Buds. Власне, їхня назва написана на упаковці.

OnePlus не втратив нагоди скористатися ситуацією і потролив американських митників у Twitter. Спершу — проханням повернути начебто контрафактні навушники, а потім — грою слів «Лови момент, лови музику».

На цьому непорозуміння могло б і вичерпатися, але Прикордонно-митна служба вирішила відповісти на тролінг. У відповіді на запит The Verge служба вказує, що митники, які оглядали вантаж, виявили в ньому порушення «конфігураційних торгових знаків».

Іншими словами, вони встановили, що OnePlus Buds є подібними на AirPods, але ними не є. Тому оголосили партію контрабандою і конфіскували її. На напис на коробці уваги не звертали: «Компанії не обов’язково вказувати назву чи бренд "Apple" на своїй продукції, аби порушувати торгові знаки».

Речник Прикордонно-митної служби, втім, уточнив, що імпортер OnePlus Buds «матиме багато можливостей… надати докази того, що його продукція не порушує відповідні торгові знаки». Цікаво, що у OnePlus коментувати інцидент відмовилися.

The Verge відзначає, що OnePlus Buds справді схожі за дизайном на AirPods. Але Apple не позивався проти OnePlus, тому формальних підстав говорити про незаконне використання торгових знаків немає.

«Що це було: недолугий прокол митників чи дзвіночок виробникам безпровідних навушників, аби ті робили їх трохи оригінальнішими. Певно, і те, й інше», — підсумовує видання.