У комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки й оборони вважають, що немає підстав не довіряти журналістському розслідуванню стосовно першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.

Про це заявив секретар комітету, народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Іван Вінник.

«Немає жодних підстав не довіряти журналістському розслідуванню, принаймні в контексті необхідності перевірки тих фактів, які викладені в цьому журналістському розслідуванні. Я не претендую, напевно, ніхто не претендує, що журналісти — це істина в останній інстанції, але реакція, можливо, дещо запізнилася, але вона є», — заявив Вінник.

Він додав, що влада робить «абсолютно зрозумілі й об’єктивні речі», оскільки щодо Семочка відкрили провадження про державну зраду та незаконне збагачення.

«Національне антикорупційне бюро порушило провадження по незаконному збагаченню, це їхня монопольна повноважна стаття, а Служба безпеки України відкрила провадження по державній зраді в контексті паспортів його родини, відвідин окупованої території», — зазначив секретар комітету.

Він також пояснив, що Семочка можуть відсторонити у двох варіантах:"Перший варіант — у порядку кримінального провадження, відповідною постановою слідчого, але це за умови оголошення підозри. Поки що, я так розумію, Семочко навіть не був допитаний як свідок. А другий варіант: він може бути відсторонений як людина, на яку поширюється дія закону про державну службу (стаття 73, здається): якщо оголошується дисциплінарне або службове розслідування, керівник має право відсторонити від виконання обов’язків"

За його словами у комітету Ради у цьому контексті немає наглядових повноважень.

Раніше повідомлялося, що СБУ відкрила кримінальне провадження проти Семочка за статтею про державну зраду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Будинок за $8 млн і паспорти РФ: Заступник глави зовнішньої розвідки Семочко дав інтерв'ю щодо розслідування про нього

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро України порушило кримінальну справу стосовно першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки (СЗР) України Сергія Семочка після публікації журналістського розслідування. Журналісти програми «Наші гроші» 1 жовтня оприлюднили сюжет про першого заступника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка. У розслідуванні йдеться, що сім’я Семочка володіє будинками під Києвом загальною вартістю 8 мільйонів доларів, а його найближчі родичі мають російські паспорти. Аналіз доходів родини Семочка за останні вісім років показує, що в них не мало б вистачити коштів і на один з будинків. 

Журналісти «Наших грошей» також заявили про причетність Семочка до дефіциту препаратів для діалізу, що, на їх думку, ймовірно було наслідком вимагання відкатів у фармакологічних компаній з боку СБУ. 

Сергій Семочко перед тим, як стати заступником голови СЗР, обіймав посаду голови економічної контррозвідки СБУ, а потім — очільника столичного управління СБУ. 

Нагадаємо, 2 серпня президент України Петро Порошенко звільнив Сергія Семочка з посади начальника головного управління Служби безпеки України в Києві та Київській області і призначив його першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки України.

Поділитись: