Міжнародний бізнес та інвесторів цікавить чи існує в Україні тіньовий уряд та чи є результати у реформуванні судів.

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов за підсумками візиту до Вашингтона на зустрічі Світового банку та Міжнародного валютного фонду.

«Люди, бізнес, інвестори, чиновники з цікавістю дивляться на Україну, і всі визнають спроможність нової влади змінити країну. Очікування високі, але всі хочуть трохи придивитись і точно переконатись», — зазначив Милованов.

За його словами, інвесторів цікавлять 4 ключові речі:

  • на скільки самостійно діє український уряд та чи немає в Україні «тіньового» уряду, який «вступає у гру у критичні моменти»;
  • чи відбувається судова реформа та реформа правоохоронної системи;
  • на скільки серйозно влада буде боротися з колишніми власниками банків, які завдали збитків державі;
  • чи однакові в Україні правила гри для всіх чи все ж існують виключення для олігархів.

«Я завірив всіх у позитивних відповідях на ці чотири питання. Але люди хочуть почекати і переконатись, що це справді так. Якщо ми переконаємо світ, то Україна почне швидко розвиватись, нас заллють інвестиціями, а ми нарешті станемо успішним», — повідомив Милованов.

Міністр також зазначив, що пісня студії «Квартал 95», у якій висміюється підпал заміського будинку ексочільниці НБУ Валерії Гонтаревої, негативно вплине на інвестиційний клімат в Україні. Зокрема, інвестори вважатимуть це сигналом того, що олігарх Ігор Коломойський має достатньо сильний вплив на український уряд.

18 жовтня стало відомо, що МВФ поверне свою місію до України для продовження обговорення умов нової кредитної програми.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile