Війна

Відкликання Росії з СЦКК: Міжнародні організації візьмуть на себе частину комунікацій — міністр

19 грудня, 2017 16:38
Війна/Відкликання Росії з СЦКК: Міжнародні організації візьмуть на себе частину комунікацій — міністр
Зберегти
Вигляд
Міжнародні організації готові взяти на себе частину переговорів при проведенні гуманітарних операцій на Донбасі через відкликання російської сторони зі Спільного центру з координації та контролю (СЦКК).

Міжнародні організації готові взяти на себе частину переговорів при проведенні гуманітарних операцій на Донбасі через відкликання російської сторони зі Спільного центру з координації та контролю (СЦКК).

Про це заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш у коментарі «Інтерфакс-Україна».

«Ми провели цілу низку консультацій з міжнародними гуманітарними організаціями, вони готові частину комунікації брати на себе, адже ми в рамках нашого мандата не можемо комунікувати ні з ким з непідконтрольних територій», — сказав Черниш.

За його словами, вихід російських представників з СЦКК поставив під загрозу можливість проведення гуманітарних операцій та операцій з ремонту критичної інфраструктури в районі лінії зіткнення на Донбасі.

Він зауважив, що не буде таких гарантій безпеки для учасників ремонтних та гуманітарних операцій, які надавав СЦКК, саме тому ці роботи тепер небезпечні.

Міністр додав, що міжнародні гуманітарні організації мають мандат виключно на захист цивільного населення і можуть вести переговори і з представниками бойовиків.

«Будемо проводити з ними низку зустрічей для того, щоб зрозуміти, як вони можуть нам допомогти, змінити свою роботу і забезпечити гуманітарну підтримку», — сказав Черниш.

18 грудня міністерство закордонних справ Росії заявило про відкликання російських представників Спільного центру з контролю і координації припинення вогню. 

У Росії заявили, що їхні представники СЦКК нібито «стикалися з серйозними труднощами через позицію української влади».

У той же час член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз заявила, що відкликання російських офіцерів із СЦКК «свідчить про бажання росіян зруйнувати контроль припинення вогню».

МЗС України назвало «черговою провокацією» вихід Росії з СЦКК.

19 грудня у самоназваній «ДНР» заявили про те, що російська сторона Спільного центру з контролю і координації припинення вогню вийшла з території Донбасу.

ЧИТАЙТЕ: «Під одним дахом з ворогом»: інтерв’ю з керівником української сторони Центру контролю припиненення вогню на Донбасі.

Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін був утворений у 2014 році зі штабом у Донецькій області. Це спільна група українських та російських офіцерів, які контролюють дотримання Мінських домовленостей.

Пов`язані новини